Į duris beldžiasi VII tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2013“

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais mūsų mieste vyks jau VII tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2013“. Šiais metais jis mažeikiškius ir miesto svečius pakvies į aštuonis renginius.


Skirtingos erdvės

Visas festivalio biudžetas šiemet siekia 90 tūkstančių litų, programoje numatyti aukšto meninio lygio koncertai – išvysime garsius, dėmesio vertus atlikėjus. 
Festivalio renginiai mažeikiškius kvies į skirtingas erdves: Renavo dvarą, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, Savivaldybės kultūros centrą, į Dautarų dvarą ar Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią – dėl pastarųjų pasirinkimo dar vyksta derybos.


Atlikėjai ne eiliniai

Festivalio organizacinio komiteto posėdžio metu jo meno vadovas Ričardas Grušas džiaugėsi, kad šią vasarą lyg ir tuščią rimtų koncertų erdvę užpildo Dautarų dvare vykstantys klasikinės muzikos koncertai, į kuriuos susirenka daug šios muzikos gerbėjų.
Pristatydamas VII tarptautinio meno festivalio programą R. Grušas pažymėjo, kad ir šiais metais mažeikiškiai išvys neeilinius atlikėjus: dėl koncertų Mažeikiuose su jais jau susitarta, tad mažeikiškių laukia įdomūs muzikiniai susitikimai.


Diriguos be honoraro

Pirmasis festivalio koncertas numatytas neįprastoje erdvėje – Renavo dvare: čia koncertuos ansamblis „Regnum musicale“, kuriame groja vilnietės seserys Vita Marija, Joana, Kotryna ir Elena Daunytės, šiuo metu studijuojančios Vienoje.
Festivalio atidarymo koncerte Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje mažeikiškiai išvys Vilniaus šv. Kristoforo orkestrą ir jo vadovą Donatą Katkų, valstybinį kamerinį chorą „Vilnius“, kurie su dideliu solistų būriu atliks Volfgango Amadėjaus Mocarto „Mišias“. Koncertui diriguos festivalio meno vadovas profesorius Saulius Sondeckis, beje, pažadėjęs šiemet festivalyje diriguoti be honoraro.


Svečiai iš Lenkijos

Kultūros centro scenoje numatytas kompozitoriaus Remigijaus Šileikos autorinis vakaras, kuriame gros fortepijonininkas Petras Geniušas, dalyvaus daug garsių solistų, chorų, taip pat vyks džiazo vakaras, kurio metu gros profesorius saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pažadėjęs atsivežti gerą pritarimo grupę. 
Kultūros centre vyks ir Lenkijos grupės iš Ržešovo miesto „Klezmer band“ koncertas bei valstybinio liaudies dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ programa: išvysime Algimanto Bražinsko miuziklą „Žemės paukščiai“, kuriame dainuoja Liudas Mikalauskas, Deivydas Norvilas ir Ramūnas Urbietis.


Bus bilietai

Baigiamasis festivalio „Mažeikiai“ akordas – koncertas savivaldybės kultūros centre, skirtas profesoriaus Sauliaus Sondeckio 85-mečiui pažymėti. Jame dalyvaus Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir solistas – garsusis Rusijos trimitininkas Sergejus Nakariakovas.
Anksčiau festivalio renginiai vykdavo nemokamai, bet šiemet, siekiant nors šiek tiek sukaupti lėšų reklamai, lankstinukams, organizaciniams renginiams, planuojamas simbolinis mokestis nuo 5 iki 10 litų. Bažnyčiose rengiamuose koncertuose mokėti nereikės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto