Į laukus pajudėjo kombainai – javapjūtė prasidėjo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šilti ir sausi šios savaitės orai leido rajono ūkininkams pradėti javapjūtę.
Pirmiausia savo techniką jie pasuko į žieminių rapsų laukus, nors kai kur nukuliami jau prašosi ir kviečiai.

Pradėjo pirmasis

Laižuvoje ūkininkaujantis Antanas Taučius žieminius rapsus savo apylinkėse pirmadienį pradėjo kulti pirmasis.
Apie žieminių rapsų, kurie užima per penkiasdešimt hektarų, derlių ūkininkas dar nieko negalėjo pasakyti, nes dar nespėjo atlikti pirmųjų skaičiavimų.
„Kiek planuoju prikulti, dar nesiryžtu sakyti. Šiemet žieminiai rapsai, atrodo, užderėjo geriau, bet dėl buvusių prastų orų javapjūtė vėluoja – pradėdavome kulti per Onines. Ar čia šilumos trūko iš pavasario, ar čia tie orai pamaišė – kas ten žino“, – svarstė ūkininkas.

Javai kai kur sugulę

Ūkininkas džiaugiasi, kad žieminio rapso derlius pakankamai sausas, drėgmė siekia vos šešis procentus.
„Iš rudens lauke jau buvo piktžolių, pernai jų nebespėjau nupurkšti, tad purškiau pavasarį, bet ta chemija nesuveikė – teko dar purkšti prieš kūlimą. Jei nebūčiau purškęs – būčiau prapuolęs, piktžolių buvo dar daugiau“, –  kalbėjo A. Taučius.
Kiti javai, pasak laižuviškio, atrodo neblogai, tik kai kur lietaus ar vėjo yra paguldyti.
Kviečiai noksta. Šiemet jie vėluoja subręsti apie vieną ar dvi savaites – dar daug yra žalių, ypač tie, kurie gavo azoto trąšų.
Kokios rapsų supirkimo kainos, ūkininkas sakė dabar nesidomėjęs: dėl jų pardavimo yra sudaręs išankstinę sutartį – kaina buvusi visai nebloga – 3, 80 eurų už toną.

Priklausomi nuo gamtos

A. Taučius teigia, kad šiemet turės šiokių tokių nuostolių, nes nesudygo keturiasdešimties hektarų plote pasėti vasariniai rapsai.
„Kažkas sakė, kad ūkininkams esą niekada nebūna nuostolių. O kas dėl tų neišdygusių rapsų kaltas? Kai kas teigia, kad aš giliai pasėjau, aš sakau, kad sėkla prasta.
Pasirodo, kad daug kur Lietuvoje vasarinis rapsas neužderėjo – dar taip nėra buvę, net chemija nesuveikė, o buvau nupurškęs pagal visus agrochemijos reikalavimus. Rapsai nesudygo, bet užaugo piktžolės. Mes esame kokiu septyniasdešimt procentų priklausomi nuo gamtos“, – samprotavo pašnekovas.

Kuls kviečius

Buknaičiuose ūkininkaujantis Andriejus Virkutis ruošėsi važiuoti kulti ankstyvųjų kviečių.
„Susiruošiau kulti žieminius rapsus, bet teks kulti kviečius. Laukuose dar daug žalių, nesubrendusių rapsų, kulti dar negalima. Daugiau perdžiūvę kviečiai, tad dabar perreguliuoju kombainą kviečiams ir išvažiuoju“, – kalbėjo ūkininkas.
Kai kas iš kaimynų žieminius rapsus kūlė jau antradienį, bet, anot A. Virkučio, juos reikės džiovinti, o tai daug kainuoja – derlių geriau džiovina pati gamta.
Žieminius rapsus ūkininkas šiemet augina 350 hektarų plote, vasarinius, kurie jam šiemet sudygo neblogai – apie 100 hektarų plote.

Reklama: kombaino dalys

One Reply to “Į laukus pajudėjo kombainai – javapjūtė prasidėjo”

  1. MAŽEIKIŠKIS parašė:

    Na tikrai Taučiui amen, nes negauna už 1 toną ir 4 eurų, tik 3.80 euro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto