Į Lietuvą atvyksta pirmieji pabėgėliai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį į Lietuvą iš Graikijos atvyksta pirmieji pabėgėliai – keturių asmenų irakiečių šeima.

Nuspręsta perkelti tik vieną šeimą

Pasak vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus, šeimą sudaro 2 mažamečiai vaikai, aukštesniąją vadybos mokyklą baigęs vyras, turintis vadybos ir statybų darbo patirties, moteris nėra dirbusi, šeima kalba angliškai.
Graikijos pareigūnų pateiktas pabėgėlių sąrašas buvo ilgesnis, tačiau, atlikus saugumo patikrinimus, nuspręsta į Lietuvą perkelti tik vieną šeimą. Kol kas jokių naujų duomenų apie kitus atvykti galinčius žmones nėra.
„Bus užpildyti dokumentai, kurių reikia dėl prieglobsčio suteikimo, ir jie važiuos į Ruklos pabėgėlių centrą“, – Eltai atvykimo išvakarėse sakė vidaus reikalų ministro patarėjas Tomas Beržinskas.

Kompensuojamaiš  ES lėšų

Siekiant kuo greičiau integruoti atvykstančius asmenis į visuomenę, prieglobsčio prašytojai Ruklos centre bus apgyvendinami 3, o ne 6 mėnesius ir vėliau bus perkeliami į pasirinktą savivaldybę, kur integracinė pagalba jiems bus teikiama dar 12 mėnesių. Su pabėgėlių perkėlimo ir integracija susijusios išlaidos Lietuvai bus kompensuojamos iš ES lėšų.
Komentuodamas pabėgėliams skirtų išmokų dydį, Premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžė greitos integracijos svarbą.
„Jeigu integravimasis į visuomenę bus labai greitas, tai, manau, ir tų išmokų dydis bus pakankamas“, – LRT radijui antradienį sakė A. Butkevičius.

Šiemet daugiau sulaukti nesitikima

Pabėgėlių priėmimo centre integracijos laikotarpiu kiekvieną mėnesį mokama piniginė pašalpa maistui ir smulkioms išlaidoms, kurią sudaro 71 euras.
Savivaldybės teritorijoje integracijos laikotarpiu asmenims mokama mėnesinė piniginė išmoka būtiniausioms reikmėms: vienam asmeniui – 265,2 euro; dviejų asmenų šeimai – 326,4 euro; 3 asmenų šeimai – 489,6 euro; jeigu šeimoje yra daugiau kaip trys asmenys – kiekvienam asmeniui papildomai skiriama 61,2 euro.
Lietuva iš viso įsipareigojo priimti 1 105 karo pabėgėlius iš Sirijos, Irako, Eritrėjos ir kitų šalių. Šiemet daugiau prieglobsčio prašytojų sulaukti nesitikima.

3 Atsakymai į “Į Lietuvą atvyksta pirmieji pabėgėliai”

  1. Dabar turite parašė:

    laisve plepeti,tai plepate ka norite:) Esate priversti vaikus i uzsieni isleisti? Idomu kas privercia,kas liepe jiems isvaziuoti? Niekas jusu nevercia,patys verziasi ir dziaukites,kad ten juos priima.O jus priimti nieko nenorite,svarbu jums gerai. Valgote duona is ES rankos,o pasokti nenorite pagal ES muzika. Tai neimkite ES pinigu,uzsidirbkite patys.

  2. kritike parašė:

    Na mes, kaip visada,lendam kazkam i ………Nesvarbu,kad patys priversti isleisti savo vaikus i uzsieni,kad oriai gyventu,bet uztat visokius perejunus sutinkam su visom privilegijom.Kai laidose sia tema dalyvauja Vesaite ir ta feministe,uzmirsau pavarde,juokas ima ,Toks jausmas,kad jos su protu susipyko,tokias nesamones sneka,nesmagu net klausyt.Savus nesugebat integruoti,tai vaidinsim kad ateivius tai tikrai.

  3. ir kas? parašė:

    Ar mes cia dziaugtis turetume? Gal veliavas iskelt? Kazkodel musu vaiku, pabegusiu is Lietuvos i kitas salis, niekas su veliavomis nepasitiko!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto