Į Lietuvą bus perkeliamos tik karo pabėgėlio statusą turinčios šeimos

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Lietuva laikysis įsipareigojimų Europos Sąjungai (ES) priimti pabėgėlius, sako Premjeras Algirdas Butkevičius, bet pabrėžia, kad bus priimamos tik karo pabėgėlių šeimos, kurios prieš tai bus nuodugniai patikrinamos.

Aiškinsis tarptautiniu lygiu

Pasak Vyriausybės vadovo, tik po šiuo metu vykdomo atlikto tyrimo turėtų paaiškėti, ar teroro aktą Paryžiuje sukėlę teroristai buvo prisidengę pabėgėlio statusu.
„Reikėtų palaukti, kol specialistai ir tyrėjai pateiks išsamią informaciją, tačiau, žinoma, klausimas, ar ES turi patvirtinti naują, bendrą migracijos krizės reguliavimo strategiją, tikriausiai bus keliamas tarptautiniu lygiu“, – interviu LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.

Bus atliekama griežta patikra ir kontrolė

Pasak Premjero, kol kas pabėgėlių perkėlimo programa tokia, kokia yra suplanuota, turėtų būti vykdoma.
„Tačiau noriu užtikrinti ir nuraminti, kad į Lietuvą perkeliami asmenys bus griežtai tikrinami ir įleidžiami tik tie, kurie neturės nė menkiausių neaiškumų savo gyvenimo istorijoje ar dokumentuose. Į Lietuvą bus perkeliamos tik karo pabėgėlio statusą turinčios šeimos ir bus atliekama griežta perkeliamų asmenų patikra ir kontrolė. Kitokių atvejų mes nepripažįstame ir joks kitas migrantas čia negalės atvykti ir apsigyventi“, – sakė A. Butkevičius.
Pietų Europą užplūdus pabėgėliams Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto