Į Mažeikius atkeliavusiame „Poezijos pavasaryje“ – eilės ir kartvelų kalba

„Poezijos pavasario“ dalyviai prie Mažeikių viešosios bibliotekos. Dangiros Undžienės nuotr.

Gegužės 27-ąją per Mažeikių rajoną nuvilnijo poezijos banga – pas mus atkeliavo tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“. Šio renginio svečiai: poetai, rašytojai, kalbininkas, dainuojamosios poezijos atlikėjas – savo kūryba ir mintimis dalijosi Balėnose, Užlieknėje, o vakare – Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Renginys – vėl pavasarį

Bibliotekininkė Dangira Undžienė kalbėjo: „Poezijos pavasarį“ pandemija buvo ištrėmusi į vasarą. Nors pavasaris ir šaltas, labai džiaugiamės, kad dabar poetai, bardai vėl keliauja tuo metu, kai žydi sodai, alyvos.

Labai smagu, kad „Poezijos pavasaris“ aplanko ir mažiausius kaimelius.“

Renginio dalyvius dainomis pasveikino Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos merginų vokalinis ansamblis „Incanto“. Poetė, rašytoja, dailininkė Daiva Molytė-Lukauskienė teigė net susijaudinusi, kaip gražiai įvairiose vietose priimami kūrėjai: „Čia padainavo merginų ansamblis, kitur mus taip pat sutinka labai gražiai, pasirodo įvairūs kolektyvai. Esame pasiilgę šilto, betarpiško bendravimo.“

„Poezijos pavasario“ dalyviai Viešojoje bibliotekoje. Dangiros Undžienės nuotr.

Rašytoja pasakojo ir apie „Poezijos pavasario“ ištakas: poetas Justinas Marcinkevičius galvojo, svajojo, kaip būtų gerai, kad žydintį pavasarį kūrėjai galėtų skaityti savo eilėraščius. Šiai idėjai buvo lemta išsipildyti: jau daug metų poetai, bardai įvairiuose miestuose ir kaimuose dalijasi savo kūryba.

Tarp kūrėjų – poetė iš Sakartvelo

„Poezijos pavasaris“ yra tarptautinis renginys, tad ir Mažeikiuose svečiavosi viešnia iš Sakartvelo – poetė Irma Šiolašvili. Ją pristatė Šveicarijos ir Lietuvos kalbininkas, vertėjas Markus Roduner: „Irma yra kartvelų poetė, 6 poezijos rinkinių autorė. Ji studijavo dviejose universitetuose žurnalistiką, yra parašiusi dvi disertacijas.“
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto