Į Mažeikius atskrenda dvi „Aukso paukštės“

Vaikų folkloro festivalyje Ukrainoje „Alksniokā“ laimėjo geriausio folkloro kolektyvo diplomą. Nuotrauka iš kolektyvo archyvo

Džiugi žinia ketvirtadienį iš sostinės pasiekė Mažeikius: dviem mūsų miesto kolektyvams –  Choreografijos mokyklos liaudiškų šokių ansambliui „Kauškutis“ bei Savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansambliui „Alksniokā“  – suteikta 2011 metų „Aukso paukštės“ nominacija.

„Alksnos“ vaikai

Šią nominaciją geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams skiria Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas.
Ketvirtus metus gyvuojančio vaikų folkloro ansamblio „Alksniokā“ vadovė Dainora Petrikienė sakė nesitikėjusi tokio aukšto įvertinimo, kadangi kolektyvas dar labai jaunas. Tai suaugusiųjų folkloro ansamblio „Alksna“ vaikai.
„Jei nebūtų „Alksnos“, nebūtų ir „Alksniokų“, o šis apdovanojimas – visų mūsų nuopelnas. Mūsų vaikai iš tiesų puikūs“, – džiaugėsi vadovė.
Kolektyvo dalyvių amžius – nuo septynerių iki aštuoniolikos metų, kai kuriems dvyliktokams jau net devyniolika. Iš viso ansamblyje dvidešimt penki dalyviai. Būna, kad kai kurie vaikai ateina į repeticijas pasižiūrėti, pasidžiaugti, bet jie į sąrašus netraukiami.

Išleido kompaktinę plokštelę

Pirma kolektyvo išvyka kartu su „Alksna“ buvo 2008 metais į Suomiją.
„Tas mūsų gyvenimo laikotarpis nėra ilgas, bet buvo daug įvairiausių renginių, festivalių, pasiekimų“, – pasakojo kolektyvo vadovė.
2009 metais „Alksniokā“ dalyvavo respublikiniame vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“, Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventėje. Tais pačiais metais ansambliui suteikta pirmoji (aukščiausia) mėgėjų meno kolektyvo kategorija.
2010 metais ansamblio šokėjai dalyvavo respublikinėse moksleivių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė 2010“, ir pažengusiųjų grupėje pelnė „Geriausių šokėjų“ titulą.
Tų pačių metų gegužės mėnesį „Alksniokā“ dalyvavo V tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje-konkurse „Kotylasia torba“ Dubno mieste, Ukrainoje. Čia pelnytas geriausio folkloro kolektyvo diplomas.
Praėjusiais metais „Alksniokā“ visus folkloro mylėtojus pakvietė „sueiti į ratą“ – pristatė pirmąją rajone vaikų folkloro kompaktinę plokštelę.

1988 metais „Kauškučiui“ suteiktas liaudies kolektyvo vardas. Nuotrauka iš kolektyvo archyvo

Viso darbo įvertinimas

Tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ vadovė Jolanta Tendienė sakė, kad ši „Aukso paukštė“ – puiki dovana ateinančiais metais savo veiklos 25-metį švęsiančiam kolektyvui.
„Daugelį metų džiaugiuosi „Kauškučio“ darbu, ir tai, kad „Aukso paukštė“ atskristų į Mažeikius būtent jam, buvo likęs vienintelis mano noras, kuris pagaliau išsipildė“, – teigė vadovė.
J. Tendienė džiaugiasi dar ir tuo, kad rekomendaciją „Aukso paukštei“ rašė ne tik Mažeikių rajono savivaldybė, bet ir Klaipėdos universiteto Choreografijos katedra.
„Kiekvienam mokiniui labai svarbu, kad jį palaiko buvę mokytojai. Daugelis kolektyvo choreografų yra šios katedros auklėtiniai. Kiek žinau, katedra niekam nėra tokios rekomendacijos rašiusi. Man tai yra dar didesnis pripažinimas ir išsipildžiusi svajonė“, – kalbėjo J. Tendienė.
Jos teigimu, ši „Aukso paukštė“ yra visų trisdešimties kolektyvo gyvavimo metų nuopelnas (veiklos pradžioje kolektyvas neturėjo pavadinimo – V. M.), tad reikia prisiminti pirmuosius vadovus ir dvidešimt aštuonis pirmuosius jų mokinius.

Filmavo televizija

Šiandien  „Kauškutis“ jungia apie du šimtus Choreografijos mokyklos mokinių ir mokytojų. Šokėjams vadovauja mokytoja ekspertė Jolanta Tendienė, mokytojos metodininkės Ramunė Zelbienė, Olga Gross, mokytojai Danguolė Dapšytė, Marius Naruta. Instrumentinės grupės vadovas – Rimantas Mikalauskas. Koncertmeisteriai: Tamara Vertelienė, Margarita Gedvilienė, Jonas Šopa.
Išvažinėta visa Lietuva, aplankyti miestai miesteliai ir gyvenvietės, koncertuota didesnėse ir mažesnėse scenose.
Kolektyvas yra sukūręs 22 temines choreografines programas ar choreografines miniatiūras, kurių trys – nufilmuotos Lietuvos televizijos.
Ansamblis reprezentavo lietuviško šokio meną tarptautiniuose festivaliuose Baltijos šalyse, Lenkijoje, Baltarusijoje, Bulgarijoje, Makedonijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Slovakijoje, Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje, Kipre, Turkijoje, Kanadoje, Graikijoje.

Parodys bendrą programą

Nuo 1984 metų „kauškutiečiai“ – visų respublikinių moksleivių bei pasaulio lietuvių dainų švenčių, apskrities ir rajono renginių dalyviai, įvairių konkursų nugalėtojai.
„Kauškučio“ iniciatyva kas ketverius metus Mažeikiuose rengiamas tarptautinis festivalis „Sukauškiekem , sutrepsiekem“, į kurį pakviečiami šokėjai, muzikantai, dainininkai iš įvairių pasaulio šalių. Mūsų mieste jau svečiavosi kolektyvai iš Rusijos, Gruzijos, Armėnijos, Lenkijos, Izraelio, Italijos, Turkijos, Latvijos, Estijos.
„Aukso paukštė“ mažeikiškių kolektyvams bus įteikta iškilmingo koncerto, skirto Kovo 11-ajai pažymėti, metu – čia „Kauškutis“ ir „Alksniokā“ parodys bendrą programą.

2 Atsakymai į “Į Mažeikius atskrenda dvi „Aukso paukštės“”

  1. gerbeja parašė:

    Sveikinu vadoves ir jų kolektyvus. Šaunuoliai! Nusipelnėt aukščiausio įvertinimo.

  2. Danielius parašė:

    Labai didziuojuosi visu „Kauskucio“ kolektyvu ir jo vadovais ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto