Į mokyklą – su sprogmens liekana

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Viekšnių gimnazijoje ketvirtadienio rytą kilo sujudimas – moksleivis į gimnaziją atnešė sprogmens liekaną, laimei, ji buvo nepavojinga.
Tokie atvejai rodo, kad vaikus būtina nuolat įspėti apie panašių radinių keliamą grėsmę.

Atnešė į gimnaziją

Tai nutiko apie devintą valandą ryto.
„Paauglys moksleivis atnešė radinį į kabinetą ir pasakė, kad rado laukuose, kai tėtis kultivavo dirvą. Pamatęs, kad tai galimai sprogmens liekanos, liepiau jam išeiti iš kabineto. Žinau, kad tokių daiktų daužyti negalima, be to, tai buvo tik radinio liekana. Atsargiai ją nunešiau į neeksploatuojamą gimnazijos rūsį, padėjau ir pranešiau policijai“, – apie neeilinį nutikimą pasakojo gimnazijos direktorius Rimantas Gricius.
Prie švietimo įstaigos buvo įvestas planas „Skydas“, budėjo policijos, medikų ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai. Į Viekšnius atvyko Klaipėdoje esančios Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai ir nustatė, kad radinys – Antrojo pasaulinio karo laikų minosvaidžio minos apie septynių centimetrų ilgio uodegos dalis, kuri pavojaus nekėlė.

Būtina priminti apie pavojus

Ir tai buvo ne vienintelis radinys – moksleivis pasakė direktoriui, kad tokia pati liekana yra ir namuose. Ten nuvyko policijos ekipažas, kuris čia aptiko antrąją nepavojingą minosvaidžio minos liekaną.
„Mano žiniomis, atnešto radinio moksleivis kitiems vaikams nerodė. Atsižvelgus į šį atsitikimą, reikia vaikams vis kartoti ir kartoti – aptikus tokius radinius, jų neliesti, palikti, kur rado, juo labiau jo niekur nenešti, nes nežinai, kaip jis gali suveikti. Faktai rodo, kad pavojingo Antrojo pasaulinio karo laikų palikimo vis dar yra, todėl po tokių radinių būtina iš karto skambinti skubios pagalbos telefonu 112“, – situaciją komentavo gimnazijos direktorius.
Šiais metais Mažeikių rajone kariškiai išminuotojai jau lankėsi trylika kartų, iš viso neutralizuota septyniolika įvairaus kalibro ir tipo sprogmenų.

One Reply to “Į mokyklą – su sprogmens liekana”

  1. kaži parašė:

    ar su galva gerai, jeigu dėl tokių niekinių radinių reikia skyduotis, cha cha

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto