Į mokyklas neįleidžiami ne tik sergantieji COVID-19, bet ir sloga

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau antra savaitė, kai į visas miesto ir rajono mokyklas grįžo pradinių klasių mokiniai.
Savivaldybės ekstremalių situacijų centro posėdyje, aptariant kontaktinį ugdymo procesą, pasidžiaugta, kad kol kas įstaigas pavyksta apsaugoti nuo COVID-19 ligos proveržio – ja serga tik keli darbuotojai ir vienas mokinys. Tačiau pastebėta, kad daugėja sloguojančių, kosinčių vaikų – jie į mokyklas neįleidžiami, dėl ko neretai kyla konfliktų su tėvais.

Sugrįžo beveik visi

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus duomenimis, į mokyklas sugrįžo 2260 vaikų. Visos mokyklos, kuriose yra pradinis ugdymas, jau dirba kontaktiniu būdu, išskyrus dvi klases Kalnėnų pagrindinėje mokykloje – jose ugdymas vyksta nuotoliniu būdu, nes serga mokytojai.
„Žiburėlio“ pradinėje mokykloje dvi klasės pakaitomis taip pat mokysis nuotoliniu būdu. Taip po Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrinimo išspręsta pastebėta problema, susijusi su pereinamųjų klasių srautais.
Vedėjas patikino, kad dėl kontaktinio ugdymo nesulaukia jokių nusiskundimų nei iš mokyklų, nei iš tėvų. Įstaigos stengiasi vykdyti Valstybės operacijų vadovo sprendimus, susijusius su saugumo užtikrinimu: įrengti dozatoriai rankoms dezinfekuoti, vyresni nei šešerių metų asmenys, išskyrus ugdytinius, privalo nešioti veido apsaugos kaukes, į teritoriją neįleidžiami pašaliniai asmenys ir kt.
Mokytojai, kurie dirba kontaktiniu būdu, bent jau po vieną kartą paskiepyti. Baigiami surinkti sąrašai tų darbuotojų, kuriems privalomas testavimas.

Daugėja sloguojančiųjų

A. Stonkus pasidžiaugė, kad kontaktinis ugdymas į mokyklas „neatvedė“ koronaviruso infekcijos – COVID-19 liga serga tik keli darbuotojai. Tačiau kita problema – peršalimo ligos, daugėja jomis sergančių darbuotojų.
Pastebima, kad daugėja ir vaikų – kosinčių, sloguojančių. Sutarta, kad, norint apsaugoti įstaigas, tokie mokiniai į mokyklas neįleidžiami. Ne visi tėvai supratingai priima tokį sprendimą, neretai kyla konfliktų tarp mokyklų ir tėvų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė pastebėjo, kad tokiu atveju labai svarbu šviesti tėvus. Ji siūlė Visuomenės sveikatos biurui tėvams organizuoti nuotolines konsultacijas apie COVID-19 ir kitas aktualijas, susijusias su pandemija, kartu – ir peršalimo ligas.

Patikrinimai bus tęsiami

Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė, NVSC Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėja, teigė, kad ir švietimo įstaigoms yra dar kur pasitempti. Šią savaitę buvo patikrintos keturios ugdymo įstaigos ir visose rasta vienokių ar kitokių trūkumų: „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje – dėl srautų reguliavimo, Kazimiero Jagmino mokykloje – dėl pailgintos dienos grupės darbo organizavimo.
„Ventos“ progimnazijoje patalpų pakankamai, vaikų srautai suskirstyti tvarkingai, tačiau epidemiologai pateikė rekomendacijų dėl tualetų naudojimo – kad atskiri būtų mergaitėms ir berniukams, kad kiekviena klasė turėtų tualeto patalpas.
Nustatyta, kad Senamiesčio pagrindinė mokykla nesilaiko reikalavimų, vežant vaikus į mokyklą. Penkiolikai vaikų vežti skirtas 19 vietų autobusiukas. Pagal Operacijų vadovo sprendimą, autobuse gali būti užimtos tik sėdimos vietos ir užtikrintas metro atstumas. A. Stonkus patikino, kad, reaguojant į pastabas, vaikai bus vežami dviem reisais.
R. Nagrockaitė-Lelešienė informavo, kad patikrinimai bus tęsiami ir po švenčių – bus aplankytos visos mokyklos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto