Į mokyklas – pagal gyvenamąją vietą?

Sodų pagrindinėje mokykloje formuojant pradines klases, prireikė koreguoti Mažeikių rajono savivaldybės ikimokyklinio, bendrojo ugdymo mokykloms priskirtas aptarnavimo teritorijas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės tarybos komitetų nariams pateikti Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokykloms priskirtų aptarnaujamų teritorijų (tų, kuriose gyvena mokinių šeimos) nustatymo tvarkos pakeitimai.
Šių pakeitimų tikslas tas, kad nuo kitų metų planuojama pradėti centralizuotą vaikų priėmimą į švietimo įstaigas. Neslepiamas ir kitas motyvas – kitais mokslo metais Mažeikių Sodų pagrindinė mokykla planuoja formuoti priešmokyklines ir pradines klases.
Pagal Tarybai svarstyti parengtą sprendimo projektą, dalis mokyklų netenka jiems priklausančių teritorijų, o kartu ir konkrečiose gatvėse ar net kaimuose gyvenančių mokinių.
Nors naujoji tvarka tenkina ne visų ugdymo įstaigų vadovus, jie teigia suprantantys, kad kitaip perbraižyti teritorijų neįmanoma.
Kai kuriems politikams naujoji mokykloms priskirtų aptarnavimo teritorijų nustatymo tvarka sukėlė abejonių, todėl kol kas susilaikyta ją tvirtinti.
Deklaruojama, kad naujoji tvarka neturėtų paliesti vaikų, jau lankančių ugdymo įstaigas, ji turėtų būti taikoma tik pradėsiantiems lankyti mokyklas ar darželius.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Į mokyklas – pagal gyvenamąją vietą?”

 1. egl parašė:

  Niekada neturėjo prestižo ir neturės ši mokykla

 2. Pritariu parašė:

  Pagrindines mokyklas vaikai turėtų lankyti pagal gyvenamą vietovę. Sumažėtų transporto gatvėse, tuo pačiu ir oro tarša. Labai daug tėvų vaikus vežioja iš vienos miesto dalies į kitą, nors mokykla šalia. Rajono politikai nepritaria tam, nes turi asmeninių interesų su mokyklų vadovais.

 3. mmm parašė:

  TIK PAGAL GYVENAMĄ VIETĄ!

 4. Mama parašė:

  Nesu prieš jokią mokyklą, bet pagalvokime, kodėl viena mokykla yra sausakimša, o kita n metų kovoja dėl išlikimo? Tai dabar tuščių mokyklų kvartalo vaikai turės gelbėti beviltiškas mokyklas savo ateities sąskaita? Ne per prievartą reikia šias mirštančias mokyklas atkelti, o renovuoti, pasiūlyti kokybišką ugdymą, kelti kartelę ugdytiniams. O dabar patys žinot koks kontingentas vyrauja, tai natūraliai daug kas vengia tokių mokyklų.
  Ir nė viena mokykla nėra savaime bloga, reikia investuoti.

  1. Komentaras parašė:

   Taip taip pagalvokime, kodėl rajono valdžia vienoms mokykloms leidžia formuoti tiek klasių komplektų, kad realiai mokiniai nebetelpa mokykloje, kiekvienoje klasėje po 30 mokinių. Atrodo, kad tos mokyklos guminės. Kokia ten ugdymo kokybė ir kaip su dabartiniais reikalavimais dėl Covido?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto