Į naktinę stovyklą Tirkšliuose suvažiavo šauliai iš visos Žemaitijos

Instruktoriams prižiūrint – jaunųjų šaulių atsispaudimai. Nuotr. iš organizatorių archyvo

Aštunti metai žemaičiai šauliai rengia naktines stovyklas. Saugantis pandemijos grėsmių, šiemetinėje naktinėje stovykloje Tirkšliuose vyko ir šaulių rikiuotė, ir naktinis žygis, netrūko sportinių emocijų, varžymosi ir bendravimo malonumų.

Naktinė Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės stovykla Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje buvo surengta atsižvelgiant į pandemijos keliamą grėsmę: dalyvių skaičius iš būrio turėjo būti apie dešimt jaunųjų šaulių, visi privalėjo dėvėti apsaugos priemones ir atlikti kuo daugiau veiksmų lauke.
Stovykloje dalyvavo visų Mažeikių jaunųjų šaulių būrių: Sedos, Židikų, Viekšnių, Gabijos, Kalnėnų ir Tirkšlių – atstovai bei svečiai iš Alsėdžių, Tverų, Telšių ir Plungės. Iš viso naktine stovykla džiaugėsi daugiau kaip šimtas dalyvių, kurių amžius – 9–19 metų.

Jėgas rankų lenkimo varžybose išbandė ir merginos. Nuotr. iš organizatorių archyvo

Stovyklos atidarymas vyko mokyklos kiemelyje, prie atkurto ir neseniai pastatyto stogastulpio, atidaryme dalyvavo Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės vadas Julius Svirušis, rinktinės vado pavaduotoja Aušra Ruškienė, Mažeikių 801-osios šaulių kuopos vadas Pranas Trakinis, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos direktorė Dovilė Budreckienė, jos pavaduotoja Irena Klemenienė, būrių vadai, instruktoriai iš KASP, privalomos tarnybos kariai.

Nuotr. iš organizatorių archyvo

Pasižymėjo mūsų rajono jaunieji šauliai

Renginiai stovykloje prasidėjo penktadienio vakarą, o paskutiniai stovyklos nariai ją paliko šeštadienio rytą.
Tarp pasižymėjusiųjų įvairiose rungtyse buvo ir mūsų rajono jaunieji šauliai: šaulių rikiuotės ir skanduotės konkurso komisija geriausiu pripažino Tirkšlių būrį, krepšinio aikštelėje nenugalimi pasirodė Gabijos atstovai, šauliškose estafetėse triumfavo ir virvę geriausiai traukė viekšniškiai, o Židikų atstovai tapo geriausiu ir sportiškiausiu būriu.
„Rankų lenkime nenugalimi buvo Arūnas Alšauskas iš Tirkšlių ir Ugnė Sukevičiūtė iš Kalnėnų būrio, daugiausia taškų šaudymo rungtyje surinko Lukas Sutkevičius iš Kalnėnų būrio, iš merginų – tveriškė Modesta Dapkutė. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o komandas, kurios liko be apdovanojimo, Tirkšlių būrio instruktorės Sofija Norkutė ir Gabrielė Gabalytė pamalonino saldžiais prizais“, – nugalėtojus pristatė vienas iš stovyklos organizatorių, Tirkšlių būrio vadas Stasys Pauliukas.
Paskutiniai išbandymai – Alsėdžiuose
Naktiniame septynių kilometrų žygyje su „priešo pasalomis“ ir kitais netikėtumais nenugalimi buvo Alsėdžių būrio atstovai, dėl subjurusio oro atsisakyta surengti fizines rungtis Tirkšlių pušyne.
Pasak S. Pauliuko, kitais metais, pasitarus su renginio organizatoriais, nuspręsta pakeisti kai kurių rungčių atlikimo sąlygas, kad galėtų pasirodyti ir patys mažiausi šauliukai.
Paskutinį šių metų išbandymą jaunieji šauliai atlaikė Alsėdžiuose – praėjusį savaitgalį mūsų rajono būrių atstovai dalyvavo Plungės kolegų surengtoje naktinėje stovykloje.
Nuotr. iš organizatorių archyvo

4 Atsakymai į “Į naktinę stovyklą Tirkšliuose suvažiavo šauliai iš visos Žemaitijos”

 1. Taip taip parašė:

  Tikrai, vėl bus protrūkių mokyklose. Rudenį buvo parvežtas ir išplatintas covidas iš šaulių susibūrimų, gali ir dabar būti.

 2. Anonimas parašė:

  Jei bent vienas iš šimto šio „lagerio“ kvailysčių dalyvių dabar susirgs apkrėstas COVID virusu, organizatorius turės sėsti į teisiamųjų suolą. Kur Jūsų protas?

  1. Arvydas parašė:

   Sėdėk namie, užsidėk aštuonias kaukes ir žiurėk naujienas apie korona. Išlysk iš urvo tik pasiskiepyti 😁😁😁

   1. Kkk parašė:

    Maldiec,
    Ir tikiuos, kad visi bus tenai mastantys, ir gins savo zeme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto