Į „ORLEN Lietuva“ vežamas vienas galingiausių kranų Rytų Europoje

Lenkijos bendrovei „Herkules Polska“ priklausantis „Demag CC-2800“ vikšrinis kranas į Mažeikių rajone esančią „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo įmonę bus atvežtas 30 vilkikų. Bendrovės „ORLEN Lietuva“ nuotrauka

Į bendrovei „ORLEN Lietuva“ priklausančią naftos gamyklą dalimis vežamas vienas galingiausių kranų Rytų Europoje, visos jo dalys įmonę pasieks šį savaitgalį.

Kraną veža… vilkikų karavanas

Lenkijos bendrovei „Herkules“ priklausantis vikšrinis kranas „Demag CC-2800“ į Mažeikių rajone esančią „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo įmonę vežamas 30 vilkikų.
Bendrovės Komunikacijos skyriaus viršininkas Audrius Stasiulaitis „Santarvei“ sakė, kad dalis krano jau pasiekė įmonę, o likusios dalys atvažiuos iki savaitės pabaigos.
Šio krano keliamoji galia – 600 tonų, strėlės ilgis – 128 metrai. Kapitalinio remonto metu juo į 65 metrų aukštį bus keliamas 160 tonų sveriantis 8 metrų skersmens katalizinio krekingo reaktoriaus kupolas su ciklonais. Pakėlimo procesas truks apie 12 valandų.
Išplatintame pranešime bendrovės „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara sako, kad katalizinio krekingo įrenginio (FCC) modernizavimas yra vienas didžiausių įmonės kapitalinio remonto darbų. Investicijos į šviesiųjų naftos produktų išeigos didinimą leis efektyviau perdirbti žaliavą ir užtikrins sklandų gamyklos darbą ateityje.

Dirbs daugiau žmonių

A. Stasiulaičio teigimu, naujų įrenginio konstrukcijų ir krano montavimas yra svarbiausi parengiamieji darbai, prieš balandžio pabaigoje prasidedantį gamyklos kapitalinį remontą. Šis remontas truks 35 dienas. Tuo laikotarpiu bus sustabdyti visi naftos perdirbimo gamyklos įrenginiai.
Remonto darbams papildomai bus priimta keturi tūkstančiai darbuotojų.
Iki kapitalinio remonto pradžios planuojama sumontuoti reaktoriaus kupolo ir kitus cilindrinius segmentus bei paruošti juos tolesniam montavimui. Šiuos darbus atliks Lenkijos „Polimex-Mostostal“ grupės bendrovė „Naftoremont“.
Kapitalinio remonto metu bus keičiamas FCC įrenginio reaktoriaus kupolas su ciklonais ir visa reaktoriaus vidinė įranga. Parengiamuosiuose darbuose dalyvauja 35–38 darbuotojai, o kapitalinio remonto metu šioje grupėje įvairius darbus, įskaitant ir vamzdyno montavimą, atliks daugiau kaip 160 žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto