Į prekybos centrą geriau eiti pėsčiomis…

Prie Naftininkų g. 38 pastato šis ženklas galioja tik pirmoje eilėje stovintiems automobiliams. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Per ilgai užsibuvusiems prekybos centre gali tekti sumokėti baudą. Tokios sankcijos gresia pirkėjams, ilgiau kaip valandą savo transporto priemonę palikusiems prie „Putino“.
Prekybininkai teigia, kad draudžiamaisiais ženklais bando sudrausminti aikštelėmis piktnaudžiaujančius vairuotojus, nes susidaro vaizdas, kad žmonės perka ir naktį.

Skirta bauda už stovėjimą aikštelėje

Mažeikiškės paliktą stovėti automobilį pareigūnai „apmokestino“ pusšimčio litų bauda.
Moteris, atvykusi į prekybos centrą „Putinas“ (redakcijai pavardė žinoma), nuėjo nusipirkti atsigerti. Ji neslepia, kad po to dar klausėsi kultūros rūmuose vykusio koncerto.
Į redakciją besikreipusi moteris tikino, kad po koncerto buvo suplanavusi apsilankyti restorane „Provincija“, todėl automobilį ir palikusi prie „Putino“ esančioje aikštelėje.
Kaip „Santarvei“ prisipažino moteris, labiausiai apmaudu esą dėl to, kad didesniąją laiko dalį automobilis stovėjo aikštelėje, kai ji užkandžiavo restorane, kuris priklauso „Putino“ savininkui.
Moteris patarė kitiems lankytojams būti atidesniems…
„Kad vėliau už tokį „aplaidumą“ negautų pranešimo sumokėti baudą, kaip tai nutiko man“, –  apmaudo neslėpė pašnekovė.
Moteris automobilį buvo palikusi ženklo, kuris leidžia transporto priemonę laikyti ne ilgiau kaip valandą, galiojimo zonoje. Ji suabejojo, ar toks ženklas pastatytas teisėtai.

Nagrinėja Saugaus eismo komisija

Atsakingos už ženklų statymą institucijos „Santarvę“ tikino, kad viskas buvo daroma pagal reikalavimus.
Kelių policijos poskyrio viršininko pareigas laikinai einantis Nerijus Gurauskas informavo, kad prieš pastatant kelio ženklą, Saugaus eismo komisijos posėdyje yra nagrinėjami įmonių atstovų, atskirų asmenų pateikti prašymai ir tik po to priimami bendri sprendimai dėl kelio ženklų statymo ar įrengimo būtinumo.
Prie prekybos centro „Putinas“ (Naftininkų g. 38) stovi du kelių eismo taisyklėse numatyti kelio ženklai, draudžiantys automobiliui stovėti ilgiau kaip valandą.

Sprendžia valdos savininkas

Kaip „Santarvei“ sakė Saugaus eismo komisijos pirmininkas, Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa, jeigu teritorija nėra privati, yra reikalingas suderinimas ir leidimas pastatyti kelio ženklą.
Kadangi  žemės sklypas, esantis prie Naftininkų g. 38-ojo namo, yra išnuomotas šio pastato savininkams, pirmoji automobilių aikštelės stovėjimo eilė priklauso šiam pastatui – ten savininkas teisėtai gali naudotis sklypu savo nuožiūra.
„Pirmoji automobilių statymo eilė prie šio pastato yra „Grūstės“ (šiai bendrovei priklauso „Putino“ prekybos centras – aut.) nuomojamos žemės valdoje, tai yra ten yra privati valda.
Todėl pastato savininkai savo valdoje turi teisę statytis kokius nori ženklus, be mūsų įsikišimo“, – paaiškino A. Žiulpa.
„Santarvei“ pasiteiravus, kodėl neseniai arčiau pagrindinės gatvės atsirado dar vienas ženklas, nustatantis transporto stovėjimo laiką, A. Žiulpa atsakė, kad „Grūstės“ savininkai pasielgė neteisėtai, nes ta teritorija jai nebepriklauso.
„Jeigu atsirado toks ženklas, tai jis yra neteisėtai pastatytas ir mes jį paprašysime pašalinti“, – patikino Saugaus eismo komisijos pirmininkas.
(Po keleto dienų vienas kelių eismo ženklas iš tiesų buvo panaikintas.)

Ženklai – dėl žmonių piktnaudžiavimo

Kad prie prekybos centro „Putinas“ išties yra kelių eismo taisyklių ženklas, draudžiantis stovėti ne ilgiau kaip valandą, „Santarvei“ patvirtino šio prekybos centro apsaugos viršininkas Vladimiras Nemniasevas. Pareigūnas paaiškino, kad ženklą pastatė įmonė, turinti leidimą vykdyti veiklą, susijusią su kelio ženklų montavimu. Pašnekovas patikino, kad prieš pastatant šį ženklą, viskas buvo suderinta su reikiamomis institucijomis.
„Sprendimas pastatyti šį kelio ženklą buvo priimtas dėl to, kad gyventojai piktnaudžiavo šia stovėjimo aikštele. Gyventojai įsigudrindavo palikti savo automobilius vis ilgesniam laikui – net  paroms. Nieko kito neliko, kaip imtis tokių priemonių“, – paaiškino apsaugos viršininkas.
Už kelio ženklų eksploatavimą yra atsakinga bendrovė „Mažeikių butų ūkis“. Anot šios bendrovės atstovų, šis kelio ženklas buvo pastatytas „Grūstės“ vadovų prašymu.
„Gavome užsakymą ir jį vykdėme. Jei reikia – pastatysime, jei lieps – ir nugriausime“, – paaiškino  Mažeikių butų ūkio statybos gamybos viršininko padėjėjas Rimantas Vitkauskas.

Tenka kreiptis į pareigūnus

Pasidomėjome, kokia tvarka yra statomi ženklai prie kitų mieste esančių prekybos centrų. „Norfos“ ir  „Maximos“ prekybos tinklų atstovai tvirtino, kad prie parduotuvių įsikūrusiose aikštelėse, priklausančiose rajono savivaldai, stovėjimo laiko ribojimo ženklai nestatomi.
„Norfos“ tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis informavo, jog vis dėlto prie parduotuvės, esančios Žemaitijos gatvėje (prie „Eifelio“), yra pastatytas ženklas, nurodantis, kad nuo 22 valandos iki 6 valandos ryto automobiliams stovėti draudžiama.
„Maximos“ prekybos tinklų specialistė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė „Santarvei“ komentavo, kad iki šiol nėra kilę nesusipratimų su pirkėjais, pasistačiusiais savo transporto priemonę prie jų parduotuvių. Vis dėlto nors ir itin retai, kartais prireikia pareigūnų pagalbos: į policiją tenka kreiptis, jei automobilis paliktas likimo valiai, į aplinkos apsaugos departamentą – dėl netvarkingo ir teršiančio aikštelę automobilio.
„Mes neturime teisės uždrausti stovėti automobiliui, jeigu nėra reglamentuotas stovėjimo laikas“, – paaiškino O. Malaškevičienė.
Anot spaudos atstovės, pagrindinis „Maximos“ prekybos tinklo galvos skausmas dėl automobilių stovėjimo aikštelių – reklaminių automobilių savininkų piktnaudžiavimas jomis.
„Tai daugiausia liečia Vilniaus prekybos centrus, todėl šiuo metu rengiamas projektas ženklinti aikšteles, nurodant nemokamą stovėjimo laiką“, – paaiškino prekybos tinklo atstovė.

6 Atsakymai į “Į prekybos centrą geriau eiti pėsčiomis…”

 1. vardulis parašė:

  ka reiktu padaryti, kad tokius stovejimo laika ribojancius zenklus leistu statyti daugiabuciu kiemuose. musu daugiabuciame name yra irengta kontora, i kuria vaziuoja automobiliai + stovi ir kokie 4 darbuotoju automobiliai. o gyventojams nera kur statyt automobiliu…

 2. vardas parašė:

  Labai jau teisingai pasielge putino savininkas,yra zmoniu kurie salia gyvena ir palieka savo automobilius po kelias valandas ar net paras,o kai atvaziuoji isties apsiprekinti tada net vietos nebuna pasisitatyti.beje as gyvenu jau 10 metu uzsienyje ir cianai visuose visuose prekybos centruose yra ribotas laikas,pritariu savininkui……………

 3. Gintas parašė:

  Tai taip suprantu ,kad Putine prekintis neverta , nes dar gali palikti pinigus ne tik uz prekes , bet ir uz automobilio stovejima, darosi gana brangi parduotuve.

 4. gin parašė:

  mano automobiliui sonus aplamnde , bet kazkodel kameros nieko neuzfiksavo , keista ! cia lietuva cia lietus lyja :)))

 5. uzjauciu nukentejusia parašė:

  Cia gerai jumis apstume,ir dar del to ,kad savininkas,pas kuri apsipirkinejot ir vakarieniavot , rado lengviausia iseiti is padeties pastatydamas zenkla,nepamastant apie galimus kuriozus kaip ir sis…tik pas mus taip ir tegali buti:) imones direktoriaus vietoje kompensuociau siai moteriai moraline zala pietumis ar cekiu .kazkoks apsurdas ,kodel prie kitu pc taip nera ? ten pasistates masina gali eiti ne tik i maisto parduotuve bet ir i kitus skyrius esancius tame paciame pastate ,kad ir su skirtingais iejimais,nenustebciau ,kad apsauginis galimai pats paskambino ir pranese apie automobili.

 6. ass parašė:

  arba iš vis ten nesilankyti….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto