Į Šateikius kvietė Svogūno šventė

Rugpjūčio 27 dieną Šateikių kultūros centro kiemelyje vyko smagus renginys, skirtas… svogūnui. „Cibulinio“ pavadinimą gavusi šventė miestelyje organizuota jau trečią kartą ir šiemet turėjo išskirtinį akcentą – surengtos žemaitiško patiekalo cibulynės valgymo varžytuvės!

„Cibulinio“ organizatoriai – Šateikių bendruomenė ir Šateikių kultūros centras. Renginio vedėja kultūros renginių organizatorė Danutė Šatkuvienė puikiai rikiavo visą šventinę programą. O ji buvo išties smagi.
Pirmiausia gerą nuotaiką visiems kūrė svečiai iš Kretingalės – kapela „Grajus“. Prisijungė ir vietiniai – savo pasirodymą dovanojo Šateikių kultūros centro folkloro ansamblis „Šateikē“, vadovaujamas Laimos Domarkienės.

„Cibulinio“ šventės dalyviai buvo kviečiami turėti renginio simboliu – svogūnu – puoštą skrybėlę. Kokių įspūdingų kompozicijų buvo sukurta, tikri meno kūriniai, kurie traukė visų akis. Smagu, kad gerų emocijų netrūko ir kūrybinėse dirbtuvėlėse, kuriose buvo galima pasidaryti žolynų puokštę, aišku, į ją įkomponuojant svogūną. Viliojo ir šateikiškės Verotės Drąsutienės žolynų paveikslų gamybos edukacija. Moterys, pasirodo, tikrai nestokoja fantazijos. Darbai buvo vienas už kitą gražesni.

Tie šventės dalyviai, kuriems pritrūko kūrybinio polėkio, galėjo užsiimti emocijų ant svogūnų piešimu.
„Pagrindinis mūsų tikslas buvo tą dieną priminti ir atgaivinti mūsų senolių turėtus prietarus ir žinias apie svogūnus, apie jų sodinimą, apie tai, ką reikia daryti norint sulaukti gero derliaus“, – po šventės kalbėjo D. Šatkuvienė. O kad kitais metais šateikiškiams svogūnai puikiai derės, patvirtino ir šventėje dalyvavusios… žąsys. Jos, pasirodo, turėjo atlikti orakulo misiją: savo gagenimu paliudyti būsimo derliaus gausą. „Labai stengėmės jas kalbinti, galiausiai man tai pavyko padaryti“, – šyptelėjo renginio vedėja.

„Cibulinis“, kaip minėta, Šateikiuose organizuotas trečią kartą. Ankstesniais metais ši šventė rengta gegužę, per Šv. Stanislovą, kai laikantis senolių prietarų reikia sodinti svogūnus, nes tik tuomet jie užaugs didžiulėmis galvomis. Šiemet pasirinktas laikas, kai jau reikia džiaugtis jų derliumi. Šateikiškiams svogūnai užderėjo kaip reikiant – liko ne tik žiemai, bet ir puikioms dekoracijoms, papuošusioms šventės kiemelį. Savo išmonę parodė ir šeimininkės: į renginį organizatoriai kvietė atvykti pagaminus kokį skanėstą su svogūnais.

Žemaitijoje turbūt vienas populiariausių patiekalų su svogūnais – cibulynė. Taigi koks „Cibulinis“ be cibulynės? Tą dieną visiems smagias emocijas dovanojo ir šios žemaičių mėgstamos šaltsriubės valgymo varžytuvės. Pasivaržyti panoro 4 vyrai ir 4 moterys. Tarp pastarųjų greičiausiai lėkštę cibulynės, kaip ir pridera užkandant bulvėmis, suvalgė Ilona Kripienė. Vyrų komandoje – Juozas Milašius.

Cibulynę gamino Šateikių bendruomenės pirmininkė Milda Ripkauskienė.
Smagi šventė tęsėsi besimokant lietuvių liaudies šokių: į ratelį visus kvietė ansamblio „Šateikē“ nariai.
Šateikiškiai gerai praleido laiką, todėl D. Šatkuvienė įsitikinusi, kad „Cibulinis“ visus į būrį sukvies ir kitais metais.

Daiva Gerikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto