Į Sedą rinkosi Lietuvos žemaičiai

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=476 template=caption]Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje vyko Žemaičių kultūros draugijos 25-mečiui skirtas žemaičių suvažiavimas.

Išklausyti pranešimai

Suvažiavimo dalyviai pasveikinti trimis senoviškų patrankų šūviais: „Už Lietuvą“, „Už Žemaitiją“ ir „Už Žemaičių kultūros draugiją“.
Po sveikinimo kalbų apie Žemaičių kultūros draugijos nueitą kelią nuo 1988 metų iki šių dienų pasakojo istorikas Vaclovas Vaivada, Šiaulių universiteto doc. dr. Juozas Pabrėža kalbėjo apie žemaičių kalbos archajiškumą, jos reikšmę ir išskirtinumą tarp kitų Lietuvos tarmių.
Žemaičių simbolikos – herbo, vėliavos reikšmę išsamiai nušvietė architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Algirdas Žebrauskas. Jis taip pat papasakojo apie žemaičių ženklų įprasminimą Telšiuose ir jų apylinkėse.

Įteiktas garbingas apdovanojimas

Pirmasis ir iki šiol tas jam patikėtas pareigas einantis Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stanislovas Kasperavičius kalbėjo apie žemaičių kalbos, jos istorijos išsaugojimo būtinybę, papasakojo apie draugijos nuveiktus darbus. Žemaičiams ir Žemaitijai savo veikla nusipelnęs S. Kasperavičius apdovanotas Žemaičių šlovės žvaigžde, kurią jam įteikė Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva.
Žemaičių kultūros draugijos pirmininku dar vienai kadencijai vėl išrinktas S. Kasperavičius.
Suvažiavimo dalyviams koncertavo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos filialo pučiamųjų orkestras „Griaustinis“, vadovaujamas Kęstučio Dvaržeckio, Sedos kultūros centro folkloro ansamblio „Rėmoliokā“ grupė ir jų vadovė Gražina Vainutienė.

5 Atsakymai į “Į Sedą rinkosi Lietuvos žemaičiai”

 1. Inga parašė:

  O kodel apie tokius renginius nera is anksto skelbiama?

 2. sediškė parašė:

  Ir kodėl iš karto tiek daug kartėlio?

 3. Berazumis parašė:

  kalba lyginate su tarme? Isdidi painiava

 4. Vaidis to Boleslova parašė:

  Jo jo, nubek pas artimiausia kunigeli, ikisk simtine, tas tu simtiniu prisirinkes, uz 200 000 lituku nusipirks nauja Lexus dzipuka ir ….Sakoma – ir suo kariamas pripranta, bet ziuriu ir visokios Boleslovos, be berniuku tvirkintoju palaiminimo ir iki tuliko nebenueina…

 5. Boleslova parašė:

  Dabar bent kiek padoresni renginiai prasideda sv. Misiomis. Kazkaip organizatoriai ziauriai apsipazorino….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto