Į važiavimą vėl kviečia „Kritinė masė“

Mažeikiškiai prie šio projekto aktyviau prisijungė prieš porą metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tradiciškai paskutinį rugpjūčio penktadienį, 18 valandą, prie Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos dviračių mėgėjus kviečia „Kritinė masė“.

Trasa – pagal situaciją

Organizatoriai siūlo visiems būti puikios nuotaikos ir kupiniems noro smagiai paminti pedalus. Tam reikalingas ryžtas, važiuoti galintis dviratis, rekomenduojami šalmai, vaikams iki 12 metų – tėvų palyda.
Važiavimo trasą pagal situaciją – orus, dalyvių skaičių, pajėgumus ir norus, parinks važiavimo organizatoriai, kurie siūlo į kelionę paraginti ir draugus.

Važiuojančiųjų daugėja

Kritinė masė – tai visame pasaulyje paskutinį mėnesio penktadienį vykstanti akcija, kurioje žmonės be jokių tikslų ir vadovų su dviračiais ir savaeigiu transportu važinėjasi miestų gatvėmis.
Pirmą kartą toks pasivažinėjimas įvyko prieš dvidešimt metų San Franciske. Šie pasivažinėjimai turėjo poveikį vietinių valdžių ir miesto planuotojų supratimui apie dviratininkų poreikius miestuose.
Pirmą kartą Lietuvoje „Kritinė masė“ susibūrė Vilniuje 2005 metų gegužę, projekte tada dalyvavo per 200 dviratininkų. Kasmet į „Kritinę masę“ įsijungiančių miestų ir dviratininkų skaičius didėja.
Mažeikiškiai prie šio projekto aktyviau prisijungė prieš porą metų. Jo organizatorius Mažeikiuose Vytautas Valantinas prisiminė, kad daugiausiai į „Kritinę masę“ buvo susirinkę apie 40 dviratininkų.
„Kai aktyviau raginame, susirenka daugiau, kai tylime, atvažiuoja nuolatiniai dviračių mėgėjai: jų būna apie dešimt. Tad penktadienį kviečiame mūsų kompaniją papildyti kuo daugiau dviratininkų – visi esate laukiami“, – ragino V. Valantinas.

One Reply to “Į važiavimą vėl kviečia „Kritinė masė“”

  1. apas parašė:

    Kas per adresas Vytauto Klovos muzikos mokykla.Kur ji yra?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto