Į žibučių šventę – ir pasigėrėti gamta, ir pasilinksminti

Autorės nuotr.

[nggallery id=“1015″]

Aukščiau pakilus pavasario saulei, žmonės traukia į gamtą –pasidžiaugti jos atgimimu, pasigėrėti prasidedančiu gėlių žydėjimu.
Renavo dvaro sodyboje šeštadienį vykusi septintoji Žibučių žydėjimo šventė pritraukė didelį būrį lankytojų, atvykusių pasigėrėti vienu iš anksčiausiai pražystančių augalų.

Lietuvoje prigijo ir vis labiau populiarėja įvairių gėlių žydėjimą pažyminčios šventės.
Į tūkstančio magnolijų žydėjimo šventę netrukus pakvies Radviliškio kraštas. Gegužę pasigėrėti tulpių jūra žmonės trauks į Burbiškį. Druskininkai garsėja savo narcizų švente, o Mažeikių rajonas, Renavas – žibutėmis.
Šeštadienį į Renavo dvaro sodybą atvykę svečiai galėjo pasivaikščioti dvaro parke. Vietiniai gyventojai sako, kad jų čia galima aptikti ne tik įprastų mėlynų, bet ir rausvų, baltų.
Šiemet viešojoje erdvėje buvo paskleista nemažai raginimų neskinti žibučių, nes taip žmonės prisideda prie to, kad šių augalų gamtoje mažėtų.
Renavo dvaro lankytojai, atrodo, į raginimus įsiklausė – jie gėrėjosi šiomis trapiomis, neilgai žydinčiomis gėlėmis, fotografavo jas, o ne skynė.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Į žibučių šventę – ir pasigėrėti gamta, ir pasilinksminti”

  1. Laura parašė:

    Šventė tikrai graži ir pritraukė labai daug žmonių. Ačiū rūmų darbuotojams. Gaila, kad p. Makavičius negerbia nei savęs, nei svečių.

  2. Juonis parašė:

    O kiek mašinų! ( Tai matosi net ir paskutinėje nuotraukoje ). Atvažiavo vos ne iki žydinčių žibučių, kad galėtų pasigėrėti :) Kodėl negalima organizuoti pavėžėjimą iš Mažeikių autobusais? O kas nori kaip ponas atvažiuoti pakvėpuoti grynu oru mašina – tegul sumoka taršos mokestį ( tarkim 10 eurų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto