Į Žlibinus suskrido 124 dainuojančios bitės

Gegužės pirmąjį sekmadienį Lietuvoje minima Motinos diena, tad tądien visas dėmesys skiriamas brangiausiam žmogui – mamai. Šia proga gegužės 6-ąją Žlibinų kultūros centre surengtas tradicinis vokalinių ansamblių festivalis „Dainuojančios bitės 2023“. Į dainų avilį bitės suskrenda jau 23 metus.

Kaip priminė renginio vedėja Žlibinų kultūros centro direktorė Alina Bružienė, „Dainuojančios bitės“ – kaimų kultūros centrų vokalinių ansamblių šventė. Šiemet į ją suvažiavo net 124 dainuojantys žmonės. „Noriu pasidžiaugti, kad Plungės krašto žmonės yra tokie kūrybingi ir energingi“, – pabrėžė A. Bružienė.
Susirinkusiuosius pasveikino Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Žydrūnas Purauskis. Jis, beje, ne tik atliko valdžios atstovo pareigą, bet ir uždainavo su vienu vokaliniu ansambliu iš Alsėdžių. „Džiugu jus pasveikinti šiandien sulėkusius į Žlibinus, į tą didelį avilį. Džiaugiamės ir vertiname, kad jūs dainuojate, kuriate. Manau, kad ne vienas mūsų dirbdamas kitus darbus atėjęs į tokius kolektyvus randame atgaivą ir ramybę. Todėl ir turime tiek daug žmonių, atsidavusių kultūrai“, – kalbėjo jis susirinkusiesiems.
Kadangi šventinę nuotaiką pirmasis sukūrė Žlibinų kultūros centro vaikų ansamblis „Vaikystė“ (vadovė Lolita Liaudanskienė), Ž. Purauskis siūlė pagalvoti, kad ateinančiais metais vokalinių ansamblių festivalį galėtų papildyti mažosios dainuojančios bitutės.

Pirmasis skambias dainas žlibiniškiams dovanojo Kulių kultūros centro Prūsalių moterų vokalinis ansamblis „Serbentėlės“ (vadovė Rita Džiaugienė) ir aštuonerius metus dainuojantis Žlibinų kultūros centro Kantaučių moterų vokalinis ansamblis „Rugiagėlės“ (vadovė Laima Domarkienė).
Kaip sakė renginio vedėja, 2011 m. susikūręs Kulių kultūros centro Stalgėnų mišrus vokalinis ansamblis „Sodžius“ (vadovė Vilija Razmienė), gavęs užklausą dėl atvykimo į „Dainuojančias bites“, visada pirmas pateikia teigiamą atsakymą. Tad šio kolektyvo gerbėjai taip pat išgirdo muzikinį sveikinimą mamoms. Apie neblėstančią, viską atleidžiančią motinos meilę susirinkusiesiems priminė 14 metų gyvuojantis Žlibinų kultūros centro Glaudžių moterų ansamblis „Draugystė“ (vadovas Kęstutis Kazlauskas).
Širdį virpinančiomis dainomis Žlibinų kultūros centro salę apgaubė Žemaičių Kalvarijos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Crescendo“ (vadovė Kristina Kondratavičienė) ir Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Alsėdžių mišraus vokalinio ansamblio, pasivadinusio „Alsėda“ (vadovai K. Kondratavičienė ir Ž. Purauskis), dainos.
Žiūrovus nudžiugino ir atgimusio, ir, kaip sakė A. Bružienė, 12 metų 1 mėnesį gyvuojančio Žlibinų kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio „Melodija“ pasirodymas (vadovė L. Liaudanskienė). Dainas dovanojo Stanelių mišrus ansamblis „Asorti“ (vadovas Tomas Reminas) ir Žlibinų mišrus ansamblis (vadovė Rita Urniežienė).

Lyg švelnus pūkas širdis pakuteno Šateikių kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio „Saviti“ (vadovė L. Domarkienė) ir Šateikių kultūros centro Aleksandravo moterų vokalinio ansamblio „Radasta“ (vadovas Rimantas Varkojus) atliekamos dainos. Ypač šiltai buvo sutikta „Radasta“, mat vienos dainos žodžius parašė aleksandraviškė Irena Stražinskaitė-Glinskienė, o muziką jai sukūrė kolektyvo vadovas.
Šiųmetes „Dainuojančių bičių“ dūzges užbaigė prieš devynerius metus įsikūręs Kulių kultūros centro Stalgėnų kultūros namų mišrus vokalinis ansamblis „Gija“ (vadovė Jurgita Latakienė).
Nors ir nuskambėjo paskutinė daina, skirstytis niekas neskubėjo.
„Jūs ne tik sujungiate žmones bendra veikla, dainomis, bet ir užsiimate bendruomeniškumo darbu. Ta kolektyvo bendrystė, susibūrimas yra ne tik tos gyvenamosios vietovės, kaimelio, žiburys, jūs sukūrėte pačias geriausias emocijas, kurias žodžiais sunku apsakyti. Plungė tikrai turi kuo didžiuotis. Dainuokite ir niekada nenustokite, nes jūsų dainos paliečia visus iki širdies gelmių“, – kolektyvų vadovams ir atlikėjams dėkojo A. Bružienė.

Jolanta Vasiliauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto