Idėja: iki pajūrio – dviračiais

„Kritinės masės“ archyvo nuotr.

Visuomeninis judėjimas „Mažeikiai KITAIP“ Savivaldybės vadovams pasiūlė ir pristatė idėją –  sujungti Mažeikius su pajūriu dviračių taku. Manoma, kad daugėjant važinėjančiųjų dviračiais toks takas yra reikalingas, būtų naudojamas, o rajonui sukurtų pridėtinės vertės.
Įvardijama problema, kad rajone įrengtų dviračių takų nepakanka, o ir įrengiant esamus padaryta klaidų.
Visuomenininkų pristatomai idėjai valdžios atstovai pritaria, tačiau pažadų, kad toks takas bus, o ir  kada bus įrengtas, nedalija.

Dviračių takų yra

Mažeikiškiai šiuo metu gali naudotis Žemaitijos, Laisvės, Birutės, Gamyklos, Sodų, Naftininkų, Sedos, Skuodo, Laižuvos, V. Burbos gatvėse, Senamiesčio, Juodpelkio parke nutiestais dviračių takais.
Tiek mažeikiškiai, tiek ir tirkšliškiai jau yra pamėgę taką maršrutu Mažeikiai–Tirkšliai.
Poilsiautojai, mėgstantys lankytis prie Tulnikių tvenkinio, dviračiais keliaujantys į Leckavą, bei patys šių kaimų gyventojai jau spėjo įvertinti prieš bemaž pusantrų metų atidarytą dviračių taką Mažeikiai–Tulnikiai.
Į Mažeikių rajono savivaldybę raštu kreipęsi visuomeninio judėjimo „Mažeikiai KITAIP“ atstovai išdėstė idėją –  inicijuoti dviračių tako „Mažeikiai–pajūris“ tiesimą, įtraukiant į šį projektą Skuodo, Kretingos rajonų savivaldybes ir taip jų gyventojams suteikiant galimybę dviračiais pasiekti Baltijos jūrą.
Savivaldybės vyriausiosios architektės Daivos Štakonaitės teigimu, turizmo trasos yra sužymėtos ir Lietuvos Respublikos bendrajame plane.
„Jame, kiek prisimenu, yra ir turizmo trasa iš Mažeikių į pajūrį. Dviračių takas numatytas ir pabrėžtas į Skuodo pusę. Realiai šių planavimo dokumentų užtenka tam, kad būtų galima kažką daryti“, – sakė vyriausioji architektė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Idėja: iki pajūrio – dviračiais”

 1. as parašė:

  Jūs pradžiai bent iki Krakių dviračių taką nutieskit,- kiek žmonių jo laukia. O paskui apie pajūrį svaičiokit. Nors pati mintis ir nėra bloga.

 2. Tai va parašė:

  Jūs tik pagalvokit kiek reikės naujų šviesoforų……..

 3. Sandrikas parašė:

  Tai turbut geriausia ideja ir naujiena apie Mazeikius kokia tik esu girdejes! Gal per Skuoda ir nera pats idialiausias variantas, bet tikrai ji pastoviai isnaudociau ;)

 4. Vytautas parašė:

  Esu važiavęs iš Mažeikių į Palangą. Tik ne pro Skuodą, o per Platelius. Ties Plateliais jau yra nutiesta dalis tako. Nuo Žibininkų iki Palangos irgi yra takas.

 5. ona parašė:

  Tai daryt tiesiai ant Zemales Renava,Pasile ant Darbenu ir t.t tada kiek marsrutas sutrumpetu, o jei varysit salia magistraliu, tai bus virs 100km

 6. apas parašė:

  Tai įdėjai dedu didelį pliusą,nes Mažeikiuose gyvendamas jau 70 metų važiuoju dviračiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto