Idėjų nestokojantis kalvių kalvis sėkmingai jas įgyvendina

Virgilijaus Mikuckio sukurtą molbertą papuošė jo kolegų nukaltos gėlės. Justinos KNYZELYTĖS nuotrauka

Praėjusią savaitę Kelmės rajone, Užventyje, vyko VII kalvystės ir akvarelės pleneras „Užventis ART 2016“, kuriame dalyvavo ir penki kalviai iš Mažeikių.
Idėjų, kaip prasmingai įamžinti savo kolegų plenero metu atliktus darbus, nestokojantis mažeikiškis kalvių kalvis Virgilijus Mikuckis šiemet jo nukaltą dailininko molbertą pasiūlė apkaišyti kalvių padarytomis gėlėmis.

KURIA  BENDRĄ DARBĄ
Kalvystės ir akvarelės plenerus, stengdamiesi atkurti istorinę miestelio atmintį, puošti jo kultūrines erdves, Užventyje organizuoja malūno šeimininkai Milda ir Alvydas Knyzeliai.
Šiemet plenere, be mažeikiškio kalvių kalvio V. Mikuckio, dalyvavo jo sūnus Benediktas, taip pat kalviai Donatas Liekmanis, Mindaugas Stankus bei Česlovas Pečetauskas.
V. Mikuckis pasakojo, kad pleneras buvo skirtas iš Užvenčio kilusiam žymiam akvarelės meistrui, grupės „Aqua12“ įkūrėjui, vadovui ir mokytojui Eduardui Urbonavičiui atminti – šiemet jam būtų sukakę 85 metai.
Kasmet į Užventį suvažiuojantys kalviai dirba viena pasirinkta tema ir sukuria bendrą kalvystės darbą, sujungiantį kiekvieno kalvio individualų kūrinį. Jis lieka Užventyje ir papuošia dvaro sodybos parką.

MOLBERTĄ  KALĖ  PATS
Nuo pat plenerų atsiradimo Užventyje juose dalyvaujantis V. Mikuckis vis pasiūlo idėjų, koks bendras kalvystės kūrinys galėtų sujungti kolegų sukurtus darbus.
„Tų minčių mano galvoje niekada netrūksta. Šiemet pasiūliau nukalti simbolinį geležinį dailininko E. Urbonavičiaus molbertą, kurį mano kolegos apkaišė savo darbo gėlėmis iš metalo. Patį molbertą dėl laiko stokos pats nukaliau iš anksto“, – pasakojo kalvių kalvis.
Bendras šiemet kalvių sukurtas darbas papuošė Ventos pakrantę Užvenčio malūno parke.
Praėjusiais metais minėtos Povilo Višinskio 140osios gimimo metinės, tad plenerui Užventyje buvo parinkta žodžiai „Kilk ir kelk“, o V. Mikuckis šį šūkį sugalvojo įprasminti trimituojančių angelų vėtrunge – Angelų medžiu.
„Iš Biblijos paimtas trimituojančio Angelo įvaizdis simbolizuoja Paskutinį teismą, o metalinės vėtrungės su tokiais angelais buvo kalamos tik Žemaitijoje. Tad Užventyje pastatytas trimituojančių Angelų medis atskleidžia Žemaitijos kultūros savitumą“, – samprotavo kalvystės meistras.

ĮGYVENDINA MAŽEIKIŠKIO  IDĖJAS
2014 metais surengto penktojo plenero Užventyje metu įgyvendinant V. Mikuckio sumanymą, 12 kalvių ir medžio drožėjas iš Tirkšlių Antanas Viskantas sukūrė ir šalia malūno pastatė didelį –10 metrų aukščio – dvidešimties saulučių ir kryžių medį.
To plenero metu A. Viskantas atstatė Užvenčio bažnyčios šventoriuje stovėjusį kryžių, o prie bendro su kalviais kūrinio prisidėjo išpjaustydamas krikštų figūras.
Plenerus organizuojanti Užvenčio malūno savininkė Milda Knyzelienė džiaugėsi V. Mikuckio darbais, iniciatyvumu ir pirmiausiai jį apibūdino kaip patikimą ir organizuotą, neapsakomai kūrybingą ir draugišką žmogų.
„Visos tos savybės atsiskleidža jo buvimo pleneruose metu: mes patikime jam vadovauti visai su kalvyste susijusiai plenero daliai, kadangi turi daug draugų, jis sugeba sukviesti ir daug kalvių, o jo kūrybingumas pasireiškia darbais ir begale idėjų, kurias panaudojame plenerams parinkdami temas“, – kalbėjo moteris.

GALVOJE – ATEITIES VIZIJA
2013 metais IV Tarptautinės kalvystės meno ir amatų šventės metu V. Mikuckis paskelbtas Lietuvos kalvių kalviu. Tais metais jis Mažeikių miestui padovanojo paties nukaldintą skuptūrą „Kuožns īr sāva laimės kalvis“, kurią savo darbo gėlėmis papuošė į profesinę šventę Mažeikiuose atvykę kalviai.
Be V. Mikuckio idėjų neliko ir šiųmetė, penktoji, Kalvystės meno ir amatų šventė: savo dirbtuvėse metalo tramdytojas sukūrė didžiulę skulptūrą „Sodas“, kurioje apsigyveno per keturiasdešimt kitų kalvių nukaldintų paukščių.
V. Mikuckio „Sodas“ pastatytas Pavenčių gatvėje – ateityje ši skulptūra turėtų atsirasti pačiame čia planuojamos suformuoti Baltų aikštės ir suformuoto Ugnies ženklo centre.
V. Mikuckis savo galvoje jau turi viziją, kaip ta aikštė turės atrodyti, – visa tai jis ketina aptarti su architektais.

SVAJOJA APIE BALTŲ  AIKŠTĘ  IR  ALĖJĄ
V. Mikuckis džiaugiasi, kad iki šiol jam pavyko rasti bendrą kalbą su Savivaldybe ir pasiekti bendrų sprendimų. Savivaldybė palaimino ir jo sumanymą sukurti „Sodą“, skyrė finansavimą.
„Nežinau, kaip bus tvarkomos Ventos pakrančių erdvės, gavę Savivaldybės finansavimą Sodui kurti, mes kažkaip aplenkėme laiką. Kai prasidės pavenčių tvarkymo darbai, tikiuosi, kad dėl aikštės įrengimo ir toliau bendradarbiausime su Savivaldybe, kad gautume maksimalų rezultatą“, – kalbėjo V. Mikuckis.
Jis nori šalia Baltų aikštės suformuoti Ventos upės link vedančią Baltų alėją.
„Kadangi pats esu kalvis, aš tą alėją įsivaizduoju su kalvystės darbais, nors ten galėtų atsirasti ir vienas kitas kitoks darbas. Įvairiausių idėjų pilna galva, tad ateityje tik reikia suspėti jas įgyvendinti“, – tikino kalvis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto