„Ignitis renewables“ ir bendruomenių partnerystės naudą jaučia ir vietos gyventojai, ir svečiai

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ glaudžiai bendradarbiauja su vystomų vėjo ir saulės parkų teritorijose esančiomis bendruomenėmis, teikdama paramą iniciatyvoms, edukacijai ir infrastruktūros gerinimui. Jau antrus metus įmonė teikia paramą bendruomenėms, veikiančioms šalia jos vystomų atsinaujinančios energetikos projektų. Bendrovės paramą gavęs Mažeikių raj. įsikūręs Pikelių miestelis ne tik atnaujino visai bendruomenei svarbias patalpas, bet ir pritaikė jas vietovę dažnai aplankančių piligrimų poreikiams.

Emilija Musteikytė

„Glaudžių santykių su bendruomenėmis, kurių artimoje aplinkoje veikiame, ir nevyriausybinėmis organizacijomis palaikymas – vienas pagrindinių darnios ir atsakingos mūsų veiklos principų. Siekiame, kad mūsų statomi ir valdomi atsinaujinančios energijos projektai kurtų vertę visam regionui, vietos bendruomenėms ir verslui. Mums svarbi abipusiu pasitikėjimu grįsta partnerystė, todėl stengiamės įsiklausyti į gyventojų poreikius ir atrasti tvaraus bendradarbiavimo galimybes“, – sakė Emilija Musteikytė, „Ignitis renewables“ komandoje atsakinga už santykius su bendruomenėmis.

Antrus metus paramą teikianti „Ignitis renewables“ ir jos dukterinės bendrovės 2022 m. suteikė paramą devynioms bendruomenėms, įsikūrusioms šalia įmonių valdomų atsinaujinančios energetikos projektų. Iš viso šiai paramai skirta 86,1 tūkst. eurų. Šiemet bendruomenėms planuojama skirti net iki 300 tūkst. eurų.

Padeda didinti miestelio patrauklumą

Danielius Gedutis

Pikelių bendruomenės ir asociacijos „Kuriame kartu“ vadovo Danieliaus Gedučio teigimu, kurti miestelį, kuriame būtų gera gyventi visiems jo gyventojams, būtų sudėtinga be atsakingo verslo paramos. Tai paskatino dėl paramos kreiptis į apylinkėse veiklą vykdančią bendrovę „Ignitis renewables“.
„Miestelis, kuriame gyvename, turi gilią istoriją ir ne vieną kultūros objektą. Kai kreipėmės dėl paramos, jau žinojome, kad nuo Pikelių bus kuriama ir piligrimų kelio atkarpa, nuvesianti iki pat Lenkijos. Atvykus piligrimams, jiems reikalinga erdvė, kurioje būtų galima nakvoti, pasigaminti pietus ar vakarienę, nusimaudyti. Tad dalį miestelio gautos paramos paskyrėme bendruomenės patalpose įrengti miegojimo vietas, dušą, tualetą, virtuvėlę“, – pasakojo D. Gedutis.

Pasak jo, nuo miestelio einant piligriminiam keliui, čia turėtų gerokai padaugėti atvykstančių lankytojų, tad naujoji infrastruktūra užtikrins patogesnę ir malonesnę svečių patirtį, kviečiančią sugrįžti į Pikelius dar ne vieną kartą.

Pikelių bendruomenės pirmininkas Danielius Gedutis sako, kad naudą bendruomenė jau jaučia ir kasmet gali pagerinti savo infrastruktūrą ar renginius, edukacijas kartu su „Ignitis renewables“.

Įtraukia visą bendruomenę

Pasak D. Gedučio, gauta parama buvo panaudota ir sukurti geresnes sąlygas kasdienėms Pikelių gyventojų veikloms, susibūrimams.
„Pikelių bendruomenė bendras patalpas naudoja ir smagiems susibūrimams, ir liūdnoms akimirkoms, kai atsisveikina su artimais žmonėmis. Šioms patalpoms labai trūko kondicionieriaus, kuris ne tik šildytų, bet ir karštą vasaros dieną vėsintų. Projekto vykdymo metu taip pat buvo atnaujinta elektros instaliacija, kuri jau buvo gerokai pagyvenusi“, – sakė D. Gedutis.

Pašnekovas taip pat pastebėjo, kad į projektą aktyviai įsitraukė ir bendruomenės nariai, padėję nenumatytus darbus atlikti savo jėgomis. Bendruomenės vadovas tikisi, kad bendradarbiauti su verslu pavyks ir ateityje, tokiu būdu toliau gerinant miestelio gyventojų kasdienybę.

„Bendradarbiavimo galimybių yra daug, o viena jų – tamsios poilsio erdvės bendruomenės patalpose, kurias reikėtų apšviesti, pritaikant naujas išmaniąsias technologijas. Svarstome ir apie saulės baterijomis gaminamą elektros energiją, kurią galėtume panaudoti patalpoms šildyti“, – apie ateities planus pasakojo „Ignitis renewables“ paramą sėkmingai panaudojusios Pikelių bendruomenės vadovas.

Apie „Ignitis renewables“
„Ignitis renewables“ – tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė, veikianti trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Ji atsakinga už sausumos ir jūrų vėjų jėgainių, saulės energetikos, biomasės ir atliekų vertimo energija projektų vystymą. Plėtodama naujus projektus, bendrovė įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ planą pasiekti 4–5 GW dydžio instaliuotus žaliosios gamybos pajėgumus iki 2030 m.

REK-19846

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto