Iki rugsėjo 15 dienos privaloma registruoti visas kiaules

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iki rugsėjo 15 dienos privaloma visoje Lietuvoje registruoti kiaules. Registravimas bus nemokamas. Tai viena iš neatidėliotinų priemonių, kurių planą paruošė Žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Vieningas sprendimas

Tikimasi, kad toks papildomų veiksmų planas padės užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui.
„Mes turime patys savimi pasirūpinti, negalime laukti Europos Komisijos sprendimų, juk veikti reikia čia ir dabar. Kompensacijos pagelbės ūkininkams, tačiau neišspręs rūpesčių, todėl reikalingos papildomos priemonės“, – Žemės ūkio ministerijos pranešime spaudai cituojama ministrė Virginija Baltraitienė.
Žemės ūkio ministerijos, veterinarijos ir kitų institucijų atstovai vieningai pritarė sprendimui, kad nuo šių metų rugpjūčio 20 d. iki rugsėjo 15 d. turės būti atlikta privaloma nemokama kiaulių registracija visoje Lietuvoje. Tą turės padaryti teritorinių Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų gydytojai kartu su seniūnijų specialistais. Jiems bus pavesta aplankyti visus ūkius ir padėti ūkininkams užpildyti privalomas registracijos formas.
„Kiaulių registracija – tai nėra naujovė, tokie reikalavimai buvo ir anksčiau, tačiau įsiplieskus afrikiniam kiaulių marui turėsime šį procesą stebėti atidžiau, kad turėtume kuo tikslesnius duomenis apie laikomų kiaulių skaičiaus pasikeitimus“, – pažymi Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamentas Rimantas Krasuckis.

Nustatyti septyni maro židiniai

Kiaulių laikytojai privalo registruoti kiaules ir jų laikymo vietas bei bandas. Šie gyvuliai registruojami bandomis ir visa jų apskaita yra atliekama pagal laikytojų praneštus duomenis. Kiaulių registracija yra nemokama, o duomenys bus privaloma atnaujinti kas ketvirtį.
Ūkinių gyvūnų laikytojų kontrolę vykdantys teritorinių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, nustatę kiaulių ženklinimo ir registravimo pažeidimus, pirmiausia kiaulių laikytoją įspėja, o vėliau, jei nurodymai nevykdomi, gali skirti ir piniginę baudą.
Pagal Administracinės teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnio 1 dalį, gyvūnų ženklinimo ir registravimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki 200 litų.
„Esame daug nuveikę, vos prasidėjus afrikiniam kiaulių marui paskelbėme apie buferinę zoną, naudojome dezinfekcines priemones, informavome ūkininkus. Šiandien turime tik septynis maro židinius, tuo tarpu Latvijoje užfiksuoti net septyniasdešimt septyni atvejai, vis dėlto, be jokių abejonių, turime ir toliau imtis tam tikrų veiksmų“, – teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.
Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina kreiptis į Europos Komisiją dėl papildomos paramos. Ketinama daugiau dėmesio skirti laboratoriniams tyrimams ir prevencinėms priemonėms.

One Reply to “Iki rugsėjo 15 dienos privaloma registruoti visas kiaules”

  1. ne kiaule parašė:

    registravima pradekit nuo savivaldybes,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto