Ilgai lauktas kino filmų muzikos vakaras atgaivino sielas

Kelis kartus atidėtas unikalus Plungės kultūros centro simfoninio orkestro, kurio vadovai yra Ieva ir Paulius Lygnugariai, koncertas „Kino filmų muzika“ pagaliau įvyko. Šeštadienio vakarą pilnutėlė salė žiūrovų, kalnai gėlių orkestro vadovams, muzikantams, plojimai atsistojus, šūksniai „bravo!“ rodė, kad tai buvo ilgai lauktas ir širdį virpinantis renginys.


„Mūsų laukia neįtikėtino grožio vakaras, nuostabi kelionė gražiausiais kino filmų muzikos takeliais. Ilgai lauktas, brandintas ir tobulintas projektas pagaliau bus pristatytas. O žymių kompozitorių Hanso Zimmerio, Jameso Hornerio, Tomo Leiburo, Klauso Badelto, Johno Williamso ir kitų kurti garso takeliai naujai atsiskleis simfoninio orkestro muzikos garsuose“, – žiūrovams kalbėjo renginio vedėjai.
Vakaro kelionė po filmų pasaulį pradėta nusikėlus į Viduržemę, kur gyvena elfai, orkai, hobitai, kur bandyta sunaikinti žiedą. Ko gero, daugeliui jau tapo aišku, jog tai buvo muzika iš „Žiedų valdovo“.
Iš Viduržemės žiūrovai buvo nukelti į tikrais faktais paremtą istoriją apie meilę ir neblėstančią draugystę didžiausių Antrojo pasaulinio karo mūšių fone. Tai įtraukiantis ir iki paskutinės sekundės nepaleidžiantis filmas „Perl Harboras“.

„Kartais muzika pasako daugiau nei žodžiai“, – šitaip renginio vedėjas apibūdino kitą tą vakarą skambėjusį kūrinį apie holokausto siaubą ir žmogų, išgelbėjusį daugiau nei 1 000 žydų gyvybių. „Kieno pavardė buvo Šindlerio sąraše, tas buvo apsaugotas nuo neišvengiamos mirties.“ Skambant muzikai iš filmo „Šindlerio sąrašas“ solo partiją smuiku atliko Teodora Morta Staigė.
Iš holokausto baisybių žiūrovai kėlėsi į nepaprastai tolimus laikus, kur kerštą ir kovą už šeimą, teisingumą lydėjo kalavijų žvangesys. Skambėjo muzika iš filmo „Gladiatorius“.
Žiūrovų veidus šypsenomis papuošė orkestro atlikta muzika iš visiems gerai žinomo filmo „Policijos akademija“. Į vaikystę netikėtai nukėlė kūrinys iš kino juostos „Gražuolė ir pabaisa“, kur visi randa savo meilę ir triumfuoja gėris.
Žinoma, neapsieita be muzikos iš lietuviško filmo. Širdį pamalonino daugeliui gerai žinoma melodija iš pirmo nepriklausomos Lietuvos istorijoje sukurto serialo „Giminės“.

Pasinėrus į laukinį pasaulį laukė pažintis su narsiu mustangu neaprėpiamose Laukinių Vakarų platybėse ir mažu liūtuku, kuris užaugęs kovojo dėl teisės į sostą. Tik išgirdus apibūdinimą tapo aišku, jog ausis pamalonins garso takeliai iš filmų „Simarono žirgas“ ir „Liūtas karalius“. Į nuotaikingą muzikinę kelionę per jūras kartu su pramuštgalviu kapitonu Džeku Sperou simfoninis orkestras nukėlė atlikdamas muziką iš filmo „Karibų piratai“.
Nors ir norėjosi, kad vakaras tęstųsi, tačiau, kaip ir viskas pasaulyje, taip ir stebuklai turi pabaigą. Koncertas užbaigtas su žiupsneliu dramos. „Šiais metais sukanka 110 metų nuo laivo tragedijos, kurios įkvėptas režisierius Jamesas Cameronas sukūrė vieną sėkmingiausių visų laikų filmų „Titanikas“, – pabrėžė renginio vedėjas. Iki nuskambant filmo muzikos garsams žiūrovai išgirdo P. Lygnugario būtent koncerto vakarui parašytą introdukciją „Himnas jūrai“, kurioje solo partijas atliko Irena Bakanauskienė ir dūdmaišiu grojęs Sigitas Stasikėlis.

„Įspūdingas reginys, nepaprastai puikus orkestras, charizmatiški vadovai, kurie tobulėja su kiekviena programa, stebina ir džiugina. Ir visa tai – Plungė. Didžiulė garbė Plungėje turėti tokį kolektyvą. Pats didžiausias šio vakaro efektas, kad visa tai sukurta Plungėje, tai yra mūsų meno reiškinys. Kuo gi mes ne Vilnius, kuo gi mes ne Paryžius?“ – dėkodamas už pasakišką koncertą muzikantams, simfoninio orkestro vadovams Ievai ir Pauliui Lygnugariams kalbėjo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.

Jolanta VASILIAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto