Ilgąjį savaitgalį – Žolinei paminėti skirti renginiai

Kaip ir dauguma lietuviškų švenčių, Žolinė turi du pradus: pagoniškąjį ir katalikiškąjį.
Pagonybės laikais šią dieną moterys rinkdavo sunokusias gėrybes, žoles ir jas aukodavo Žemei,
taip dėkodamos už derlių, o šiais laikais rengiamose šventėse žolelės, augalai irgi užima svarbią vietą.

Rugpjūčio 15 d. minima Žolinė, dar vadinama Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų švente. Vis dėlto šiomis dienomis populiaresnis ir plačiai vartojamas liaudiškas šventės pavadinimas, kilęs būtent nuo tradicijos šią dieną bažnyčioje šventinti žolynus.
Didesnių ir mažesnių renginių, skirtų šiai paskutinei vasaros šventei paminėti, suplanuota ir Mažeikių rajone.

Floristiniai kilimai, žolininko viešnagė, vakaruška

Jau ne vienus metus Žolinės šventę Mažeikiuose rengia nevyriausybinės organizacijos „Mano namai“ nariai drauge su Mažeikių kultūros centro darbuotojais. Žolinės šventė šiemet vyks jos išvakarėse, rugpjūčio 14 d. Po šv. Mišių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, nuo 13 val., žmonės galės apžiūrėti mažeikiškių floristinius kilimus, sukurtus parodai-konkursui „Kai pakvimpa žolynai…“.
Šiek tiek vėliau, 13.30 val., Mažeikių kultūros centro Pramogų salėje įvyks susitikimas su žolininku Mariumi Lasinsku ir jo knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ pristatymas.

„Vaistažolių poveikis žmogui labai priklauso nuo požiūrio į augalą: tiems, kurie sako, kad jie neveikia, tai iš tiesų ir neveiks, o tiems, kuriems vaistažolės yra nuostabūs draugai ir pagalbininkai, visada padės tiek, kiek tik galės. Vaistažolių poveikis dar priklauso ir nuo jų surinkimo vietos (augalai mėgsta švarą ir tylą), nuo laiko (tam tikrą valandą ir per tam tikrą mėnulio fazę), taip pat priklauso nuo to, kuris renka (geriau, kad tai būtų aukštos dvasinės kultūros žmogus), ir nuo to, kuris naudos šias žoleles“, – įsitikinęs žolininkas M. Lasinskas.

Vėliau, nuo 15.30 val., toje pačioje Pramogų salėje vyks Žolinių vakaruška. Renginio programoje – floristinių paveikslų konkurso nugalėtojų paskelbimas bei apdovanojimas, arbatų degustacija, dainos, šokiai su grupe „Grok, armonika“.

Naujovės ir tradicijos

Sedoje Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Žolinių dieną šv. Mišios bus aukojamos 10 val. Po jų visi po pasaulį išsibarstę sediškiai ir Sedos gyventojai kviečiami atvykti prie Sedos malūno. Šio susitikimo organizatoriai turi sumanymą: steigti sediškių draugiją arba klubą.
Žadama, kad renginio metu bus jau neatsiejamu šio miesto akcentu tapusios pusmarškonė košė bei dainos.

Kasmet Žolinės šventę organizuoja ir Plinkšių globos namų bendruomenė. Vyks ji ir šiemet. Šventės organizatoriai kviečia renginyje dalyvauti Plinkšių kaimo bendruomenės narius.
Šventė vyks rugpjūčio 17 d. pradžia – 10 val. Susirinkusieji galės pabūti drauge su senais draugais, bus kuriamas paveikslas iš gamtos gėrybių, bus pinama draugystės pynė, koncertą šventėje surengs mažeikiškė Jolanta Kriaučiūnienė.
Kaip ir kasmet, didelio svečių būrio per Žolinę laukia viekšniškiai. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje pirmadienį vyks Žolinės atlaidai, o po to prasidės Molio šventė: tautodailininkų mugė, edukacijos, pramogos ir koncertai.
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto