Ilgapirščius masina pakelėse pasodinti augalai

Sedos aikštele: gražia aplinka gyventojai džiaugėsi neilgai, vos atšilus orui dingo trisdešimt viržių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atėjus pavasariui ilgapirščius masina ne tik įvairūs daiktai, transporto priemonės, bet ir augalai. Šį kartą jiems užkliuvo įrengta nauja poilsio aikštelė netoli Sedos. Iš jos pavogta trisdešimt daugiamečių viržių.

Įvykį tiria policija

Poilsio aikštelė buvo sutvarkyta VĮ „Telšių regiono keliai“ iniciatyva. Šiuo metu poilsiavietėje iš augalų likę vos keli krūmeliai. Po vagystės likusiame laisvame plote netrukus vėl turėtų atsirasti augalų, tačiau kol kas neaišku, kokie jie bus.
„Svarstome, kokie tai turi būti augalai: ar viržiai, ar kokie nors kiti. Bet kokiu atveju išlieka baimė, kad su naujais augalais bus pasielgta taip pat, tiesiog vieną dieną jų nebeliks. Bet, kaip sakoma, kol nepamėginsim, nesužinosim“, – samprotavo minėtos įmonės direktorius Romualdas Kačerauskas.
Dingusieji augalai įvertinti beveik keturiais šimtais litų. Dėl jų vagystės policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Nespėjo sužaliuoti

Poilsio aikštelėje pastatyti nauji suoliukai, tualetas, apželdinta aplinka patraukdavo važiuojančiųjų keliu Mažeikiai–Plungė–Tauragė dėmesį, viliojo sustoti, pasigrožėti gamta, Sedulos ežeru.
„Viską darėme, kaip savo kieme. Norėjome, kad sutvarkyta aplinka pasidžiaugtų ne tik sediškiai, bet ir pro šalį važiuojantys žmonės. Tačiau augalai net nespėjo atskleisti savo tikrojo grožio, jie buvo pasodinti tik praėjusių metų vasaros pabaigoje. Šiemet jie būtų kaip priklauso sužaliavę ir sužydėję“, – „Santarvei“ sakė R. Kačerauskas.

Skaudi patirtis

Tai ne vienintelė įmonės „Telšių regiono keliai“ liūdna patirtis, kai neįvertinamos kitų pastangos ir darbas.
R. Kačerauskas prisiminė, kad kai įmonė pakelėse susmaigstė signalinius stulpelius, pirmaisiais metais jie taip pat buvo vagiami, laužomi ir mėtomi. Tačiau pastaruoju metu tokių atvejų jau retai kada pasitaiko.
Direktorius viliasi, kad ir su poilsio aikštele bus taip pat.
„Tikimės, kad vieną dieną vagišiams tiesiog atsibos raustyti svetimus augalus, tad aikštelės augalija galės džiuginti aplinkinių akis“, – optimizmo nepraranda R. Kačerauskas.

Nesibaigiančios vagystės

Nuo augalų vagių ne kartą nukentėjo ir kitos seniūnijos. Tirkšlių seniūnas Klemas Sobutas „Santarvei“ sakė, kad nuo tokių nusikaltėlių neįmanoma apsisaugoti.
„Kiekvienais metais po kelis kartus tenka atsodinti netoli kelio įrengtus gėlynus. Anksčiau dar kviesdavome policiją, bet dabar to nebedarome – jokios naudos. Sunku sugaudyti, kas pro šalį važiavo, sustojo ir išsikasė gražiuosius augalus“, – nusivylimo neslėpė seniūnas.
Nuo svetimų augalų mėgėjų nukenčia ir miesto gėlynai. Juos prižiūrinčioms įmonėms taip pat gana dažnai tenka atsodinti gėlynus ir gėlines.

2 Atsakymai į “Ilgapirščius masina pakelėse pasodinti augalai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Tik pastebejimas, niekuo neipareigojantis straipsnio autoriaus.
  Anksciau tokius dalykus aprasydavo stengiantis ___sugedinti___ vagisius arba tokius, kai vieni tvarko aiksteles, zeldynus, o tie niokoja, degina, lauzo.
  Nesitaikstykite! Ugdykite gedos jausma, sugedinkite, nepakanka vien pateikti fakta su apgailestavimu (a la kiek yra piktadariu, vaje vaje).
  Sekmes! :))

 2. pakeleive parašė:

  Galėtų kas ten tuos pasodintus neaiškius krūmus išrauti. Suaugs ir užstos gražų gamtos vaizdą. Kam šovė jį sugadinti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto