Imigrantų antplūdžio rajono mokyklos nejaučia

Visos Mažeikių rajono mokyklos yra pasiruošusios priimti iš užsienio grįžusius mokinius, tačiau didelio jų antplūdžio rajone nėra. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Užsienio lietuvių bendruomenių atstovai tikina, kad, be kitų priežasčių, tautiečius nuo grįžimo gyventi į tėvynę atbaido ir vaikų integracijos į lietuviškas mokyklas problemos.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė ir savivaldybių administracijų švietimo padalinių, mokyklų vadovams išplatino rekomendacijas dėl sugrįžtančių į Lietuvą asmenų švietimo bei integracijos.
Su rekomendacijomis susipažinę mažeikiškiai švietimo bendruomenės atstovai jas vertina skeptiškai. Realios naudos kol kas nepajuto ir dviejų į mokyklų, priimančių grįžtančius vaikus, tinklą įtrauktų Mažeikių mokyklų bendruomenės.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius kol kas neturi tikslių duomenų, kiek naujų iš užsienio sugrįžusių Lietuvos pilietybę turinčių mokinių ir kiek užsienio šalių piliečių rugsėjo 2-ąją pradėjo mokslus rajono mokyklose. Tačiau skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus spėjo, kad jų nėra daug.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto