Incidentas gamykloje – tikras ar gandas?

Nors AB „ORLEN Lietuva“ teigia, kad jokio pavojaus aplinkai ir žmonėms nebuvo, tačiau, neoficialiomis žiniomis, darbuotojai vis dėlto buvo evakuoti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pikeliškiai savaitgalį pavojaus varpais skambino į ne vieną instituciją. Jiems baimių sukėlė nuo naftos perdirbimo įmonės sklindantis įtartinas kvapas, juodi debesys ir viešoje erdvėje pasklidusios kalbos apie gamykloje įvykusį incidentą.   
Gyventojams patiems išsiaiškinti – kur gandai, o kur tikrovė – nepavyko: valdininkai siuntinėjo vienas nuo kito.
Ne ką kalbesni jie buvo ir situaciją aiškinantis „Santarvei“.
„Santarvę“ pasiekė informacija, kad daugiau nei prieš savaitę AB „ORLEN Lietuva“ įvyko incidentas, susijęs su traukinio vagonais. Mažeikiškiai gana išsamiai pasakojo įvykio detales, apie sprogimo pavojų ir apie evakuotus darbuotojus.
Vienų pasakojimu, nuo naftos perdirbimo įmonės teritorijoje esančių bėgių nuvažiavo traukinio vagonai, jie pramušę apsaugas ir tik „per plauką“ sustojo nuo itin pavojingų ir degių įrenginių. Kiti dėstė, kad nuvažiavę vagonai užsidegė, todėl buvę evakuoti darbuotojai.
Įtarimus, kad kažkas įvyko įmonėje, sustiprino aplinkinių kaimų gyventojų skundai dėl savaitgalį padidėjusios oro taršos – „nebuvo kuo kvėpuoti, graužė akis“. Žmonės piktinosi, kad apie gamykloje kilusius nesklandumus įmonėje nėra informuojama visuomenė, ypač – šalia gyvenantieji žmonės. Jie patys turi gaudyti informacija po kruopelytę, o tai dar labiau paaštrina situaciją.

„Santarvė“ pabandė išsiaiškinti, kas nutiko naftos perdirbimo įmonėje.  Apie tai plačiau – antradienio laikraštyje.

18 Atsakymų į “Incidentas gamykloje – tikras ar gandas?”

 1. Konduktors parašė:

  Greitasis traukinys „Omsk-Tomsk-Čita-Čeliabinsk“. Nakoša pietura – Zaulauks.

 2. barsiui parašė:

  Kokias pasakas čia sekat? Kokia evakuacija? Nieko panašaus nebuvo. Jau darbuotojams vykstant namo, sąstatas užblokavo kelią. Tad ir norint evakuacija negalėjo vykti, nes buvo užblokuotas vienintelis išvažiavimas iš gamyklos.

 3. Paprastas barsys parašė:

  Nevisi orlen darbuotojai buvo evokuoti. Evokavo tik tuos kurie sedi prie kompiuteriniu stalu! Paprastas darbuotojas niekam nerūpi!!! Ir tegul neneigia kaikurie komentatoriai,kad nieko nebuvo!

 4. Martynas J. parašė:

  Tai gelezinkelininku avarija, o ne naftininku.

 5. tomis parašė:

  manau kad Orlenas turi prisidėti ne tik prie Eglutės įžiebimo, ar dar kokių mažai reikšmingų įvykių. Nėra visai taip, kad čia mano verslas, tad viskas mano. Gal tarp mūsų politikų atsiras žmonių, kurie įvertins šią situaciją ir atliks reikalingus veiksmus, kad situacija pasikeistų.

 6. gerbėjas parašė:

  teisingai Rolandas rašo, kas labai rūpi ir kuo domisi. Iš tikrųjų tai ORLEN turi labiau prisidėti prie miesto, pasidomėkite kiek Lenkijoj ORLEN skiria miestui, kad ir tam pačiam sportui. Man tik įdomu, jei Skuodo meras gali paprašyt verslininkų paremt miesto komandą, tai Mažeikiuos iš valdžios matyt niekam taip sportas taip nerūpi, o gal sunku paprašyt…

 7. be abejones parašė:

  tokia gamykla yra gamtos terseja,bet kol nesugebame energijos gauti is gamtos netersianciu saltiniu tenka distiliuoti smirdancia nafta. Del to zmones kvepuoja pavojingais garais pacioje gamykloje ir uz jos ribu.Del to zmones kvepuoja tokios gamyklos kaminu ismetamomis pavojingomis medziagomis ir automobiliu dumais.Praeis kazkiek laiko ir tokios gamyklos liks istorija,is ju juoksis ateities zmoniu kartos. Kaip dabar juokias is dumines pirkios,o kazkada zmones sgyveno tokiose ir dziaugesi siluma. Kazkada Londonos skendo smoge,nes kiekvienas namas kureno anglis,dabar juokiasi is to. Vietoj protestu kurkite,tobulinkite technologijas,kad saules,vejo energija butu efektyvi ir pigi.

 8. To Rolandas parašė:

  Kodel Orlen turi remti kazkoki sporta? Privatus verslas,privatus pinigai ir leidi juos kur nori? Pamirsk tuos laikus,kai gamyklos miestelyje state mokyklas,silde namus.Del tokio nemoksisko valdymo ta sistema bankrutavo ir nieko pasaulyje panasaus nera.Pasaulyje kompanijos remia sporta taip reklamuodamos save. Jei Orlen parems kazkokia Mazeikiu komanda,kuri zaidzia su kitomis kaimu komandomis kokia nauda Orlen is tokios reklamos?Matomai Orlen Lietuvoje reklamos nereikia. O Tu rolandai sportuok,pasiek aukstu rezultatu ir remejai patys pas tave ateis.

 9. Hmm to Rolandui parašė:

  Nu nori Tamsta sportuot ir sportuok kodel Tamsta turi kazkas sponsoriuot?As noriu zvejot ,kitas medziot tai kodel kazkas tai turi sponsoriuot mus?Sportukit juk niekas Tamstai nedraudzia o tai pastoviai verkiat sportas sportas duokit pinigu duokit pinigu as sutinku kad turetu passponsoriuot bet manyciau yra labiau reikalingu sferu.

 10. Petras iš Pikelių parašė:

  Ačiū „Santarvei“, kad pradėjo kalbėti apie didžiulę Lietuvoje gamyklą „Orlen Lietuva“. Greičiau informaciją gausi apie kokį karinį objektą nei apie naftos perdirbimo gamyklą. Viskas užslaptinta, užmaskuota. Nebent jei žūtų koks 100 darbuotojų…. Nei spaudoje, nei per TV, radiją jokios informacijos. Gamyklos darbuotojai tiek įbauginti, kad irgi bijo ką nors pasakoti. Juk neįtiksi darbdaviui – rytoj jau būsi už gamyklos tvoros. Ne kartą matome, kad „Orlen Lietuva“ laboratorijos darbuotojai ima oro mėginius iš tos pusės kur pučia vakarinis vėjas. Ar įmanoma rasti kokį oro užterštumą, jei vėjas pučia nuo jūros?

 11. Rolandas parašė:

  Visi moka už parduotas prekes,ar suteiktas paslaugas. Taip kad tai žinomom,bet ir remia sportininkus kt,kaip pvz. Pieno žvaigždės,Klaipėdos uostas. Be to Orlenas Lenkijoj kažkodėl remia sportininkus,o Mažeikiuose rėmė,bet dabar….tik orą gadina.

 12. to Rolandas parašė:

  rolandai speju. kad tamsta ne valstieciu atstovas…. sakyciau pagal minciu deliojima liumpenproliatariato atstovas -„duokit babkiu sportui arba mokekit bauda“. nori nustebinsiu, OL jau seniai moka mokesti uz tarsa i lietuvos biudzeta.

 13. Savas parašė:

  Nu jo toks tas incidentas, butu vagonai atsireme i Elektrines kamina ir sustoje, bet begiu nebuvo iki kamino tai keliuku riedejo ir sustojo. O pries tai vartus sienas isverte, vamzdynus pazeide……..

 14. laikraščiui parašė:

  Visada maniau, kad Santarvė yra rimtas laikraštis. Jei ir toliau bus tokie visiškai tikrovės neatitinkantys straipsniai, tada reiškia klydau. Seniai tokios nesamonės neskaičiau.

 15. Rolandas parašė:

  Aš deja valstiečių atstovas-negeriantis. O kad skrudžai lenkai nenori skirti pinigų sportui,tai nors sumokėtų baudą už taršą į Valstybės biudžetą,vis neišplauktų pinigai į Lenkiją.

 16. to Rolandas parašė:

  jei skirs pinigu sporto remimui tada gamta bus svari ir zmoniu sveikata nesutrikusi? rolandai, siandie jau antradienis, kaip ir laikas atsipagirioti :)

 17. Rolandas parašė:

  Pinigų sporto rėmimui neskiria. Tegul moka baudas už gamtos teršimą,žmonių sveikatos sutrikimus.

 18. xxx parašė:

  Nieko ten nebuvo, nepuskit burbulo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto