Incidentų elektroninėje erdvėje sparčiai daugėjo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiąjį šių metų ketvirtį ištirti 9566 incidentai elektroninėje erdvėje – 62 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai.

Saugumo spragos – incidento galimybė

Ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio (CERT-LT) duomenimis, daugiausia užregistruota incidentų, susijusių su kompiuterių naudotojų įrenginiais, skirtais prisijungti prie interneto ir turinčiais pavojingų saugumo spragų.
Per minėtą laikotarpį CERT-LT užregistravo 3 647 pavojingas saugumo spragas (10 proc. daugiau nei antrą metų ketvirtį), 2 807 kenkimo programinės įrangos panaudojimo atvejus (16 proc. daugiau), ir 1 222 kompiuterių užvaldymo atvejus (113 proc. daugiau).
CERT-LT atliktų tyrimų duomenys parodė, kad dauguma aptiktų kompiuterių užvaldymo atvejų buvo atlikti automatizuotomis priemonėmis.
Užvaldymo atvejai buvo susiję su pažeidžiama įranga internete, o tarp kenkimo programinės įrangos incidentų daugiausia buvo susijusių su botnetų (kompiuterių robotų tinklų) veikla.

Atvejų vis daugiau ir įvairesnių

Trečiąjį ketvirtį beveik du kartus padaugėjo klastojimo (angl. phishing) atvejų – CERT-LT ištyrė 220 pranešimų. Didžiąją šių pranešimų dalį sudarė pranešimai apie finansinių įmonių, įskaitant Lietuvoje veikiančių finansinių įmonių ir bankų, suklastotas interneto svetaines, kurios veikdavo dažniausiai ne Europos Sąjungos tarnybinėse stotyse.
Pasinaudodami nepageidaujamomis elektroninio pašto žinutėmis (angl. spam) ar kitomis apgaulės priemonėmis, piktavaliai siūlydavo aplankyti suklastotas interneto svetaines siekdami išgauti prisijungimo slaptažodžius ir (ar) kitus konfidencialius duomenis.
Taip pat šį ketvirtį labai išaugo neva nuo judriojo ryšio operatorių siunčiamų elektroninių laiškų kiekis, prie kurių pridedama suklastota sąskaita faktūra ir archyvo failas, užkrėstas kompiuteriniu virusu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*