Informacija dėl sprogmenų nepasitvirtino

Pirmadienį, grasinančiame laiške nurodytu galimo sprogimo laiku, Senamiesčio progimnazijos mokiniai būriavosi netoli mokyklos.Atkelta iš 1 p.
Didžioji dalis vadovų juos pamatė rytą atėję į darbą ir atidarę elektroninius paštus.
Iš 40 rajono ugdymo įstaigų penktadienį laiškus-pranešimus apie neva padėtus sprogmenis gavo 15 įstaigų, iš jų 5 – lopšeliai-darželiai.
Dėl saugumo evakuacija vyko visose ugdymo įstaigose – mokiniai buvo išvesti iš patalpų, į lauką išėjo ir darbuotojai.
Tėvų buvo prašoma, pagal galimybes, pasiimti vaikus. Vyresnieji mokiniai namus pasiekė patys.
Po kelių valandų paaiškėjo, kad informacija apie sprogmenis nepasitvirtino.
Panaši situacija pasikartojo ir pirmadienio rytą, kai dalis rajono ugdymo įstaigų ir kai kurios įmonės vėl gavo grasinančius laiškus. Abu grasinantys laiškai buvo rašyti rusų kalba.
Pirmadienį –
kitoks sprendimas
Mūsų savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija, įvertinusi situaciją, pirmadienį priėmė kiek kitokį sprendimą nei penktadienį. Nuspręsta nuo 11.45 val. iki 12.30 val. išvesti mokinius iš patalpų ir išeiti darbuotojams, kad patalpos ir teritorijos prie mokyklų tuo laiku liktų tuščios.
Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, pirmadienį kabėdama su „Santarve“, sakė, kad žmonėms būtina išlikti kuo ramesniems, nepanikuoti.
„Tai išbandymas mums visiems. Išgyvename neeilinę situaciją. Būtina išlaikyti rimtį. Svarbiausia – nekelti panikos“, – akcentavo merė.
Gavo ir kitos savivaldybės
Pranešimus apie ugdymo įstaigose galimai padėtus sprogmenis gauna visos šalies savivaldybės. Kas šių laiškų autorius – neaišku. Kol kas informacija nepasitvirtina.
Panašus sprendimas, kaip mūsų Savivaldybėje, priimtas visos šalies mastu, nes laiškus su grasinimais gavo apie 1,5 tūkst. švietimo ir kitų įstaigų.
Pranešama apie padėtus sprogmenis mokyklose, darželiuose, savivaldybių patalpose ir kituose viešuose objektuose.
Pirmadienį šalies policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis informavo, kad pranešimus apie sprogmenis gavusios Lietuvos įstaigos prieš vidurdienį turės palikti pastatus.
„Rekomendacija – prieš 12 valandą visus išvesti iš objektų, po 12 valandos 20 minučių – grįžti. Dabar pirmiausia mes tikriname pastatus, kur fiziškai neįmanoma išvesti žmonių, pavyzdžiui, ligoninės, senelių namai“, – BNS agentūrai sakė R. Matonis.
Nurodo, ką daryti
Policija nurodo, kad, gavus tokį pranešimą, būtina nedelsiant skambinti telefonu 112. Iki pareigūnų atvykimo prašoma išlaikyti rimtį ir suburti grupę žmonių, galinčių įgyvendinti sprendimus.
Ir vis tik akcentuojama: tik tada, kai paaiškėjo, jog įstaiga...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto