Iniciatyva gera, tik ar teisėta?

Seniūnijos specialistų teigimu, vaikų žaidimų aikštelės įrengimas medžiams, kitiems augalams nepakenkė. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Daugiabučio namo gyventojai, savo iniciatyva nutarę pertvarkyti vaikų žaidimų aikštelę, nepasidomėjo, kokia šių įrenginių planavimo, projektavimo ir statymo tvarka.
Galima daryti prielaidą, kad gerą idėją savomis lėšomis pradėję įgyvendinti mažeikiškiai nesitikėjo, jog tai kam nors gali užkliūti ar nepatikti. Deja, kaip parodė „Santarvės“ bandymas ištirti gyventojų skundą ir išsiaiškinti su juo susijusią problemą, posakis, kad iniciatyva gali būti baudžiama, tebegalioja.
Žmonių noras susitvarkyti savo gyvenamąją aplinką – sveikintinas dalykas, tačiau, prieš pradedant darbus viešoje ar bendro naudojimo erdvėje, būtina daug ką išsiaiškinti.

Nepatenkinti permainomis

Į redakciją kreipėsi mažeikiškis daugiabučio namo gyventojas. Feliksu prisistatęs vyriškis nepatenkintas, kad jo kaimynai, Naftininkų gatvės 24-ojo namo gyventojai, savo iniciatyva ėmė tvarkyti kiemą.
Pasak mažeikiškio, iniciatyva gal ir gera, tačiau jis abejojantis, ar tai daroma teisėtai, ar sumontuoti įrenginiai vaikams yra saugūs ir atitinka higienos normas.
„Keistai atrodo, kai vaikams žaisti įkasamos senos automobilių padangos, kurios gali kelti pavojų jų sveikatai. Be to, padangos įkastos visai šalia medžių. Gali būti, kad taip bus pakenkta ir augalų šaknims“, – savo pastebėjimus išsakė mažeikiškis.
Feliksas teigė, kad žaidimų aikštelę tvarkyti ėmęsi gyventojai nieko nederino su kitų namų gyventojais (minėtas namas yra sujungtas su 26-uoju namu, kiemas ribojasi ir su Naftininkų gatvės 18-uoju namu).
Pasak vyriškio, nebuvo nei gyventojų susirinkimo, nei parašų rinkimo, kuris paliudytų, kad dauguma daugiabučių namų gyventojų sutinka, kad žaidimų aikštelė būtų atnaujinta ir suremontuota būtent taip, kaip dabar yra daroma.
Feliksas įsitikinęs: tai buvo būtina padaryti, kadangi kiemas esantis bendras, jis priklauso keliems daugiabučiams namams – ne tik 24-ajam.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Iniciatyva gera, tik ar teisėta?”

 1. Mazeikietis parašė:

  Kodėl jūs tokie pikti? Vietoj to, kad dėkotumėte tokiems žmonėms, kurie tvarko, dar patys bambate. O jūs, ar padarėte ką nors gražaus dėl miesto, dėl kitų žmonių. Negi sugebat tik verkšlenti, imkite ir darykite patys, jei blogai iš padangų darykite iš kitų medžiagų.

 2. Brolis parašė:

  Labas rytas , nuvykite Vokietijoje i Diuseldorfą ir pamatysite , ten vienas miesto kvartalas pristatytas įvairiausių darbų pristatytas iš naudotų padangų taip parodant žmonėms kaip galima panaudoti įvairius nebetinkamus pirminiam naudojimui daiktus .

 3. Tiesiog gyventojui parašė:

  Jeigu neturite talento, tai geriau nieko nedarykite. Užsienyje irgi yra veiklių žmonių, bet jie šiukšlių tempimu į viešą kiemą neužsiiminėja. Neveiklumas kartais geriau nei daryti ir taip baisų kiemą dar baisesniu…

 4. Vaidas parašė:

  Padangos – puosybos elementas??? Jo, internetas geras dalykas, bet pries grazinant aplinka gal reiktu apsilankyti ne vien rusiskuose saituose Vperiod Vasia, davai…

 5. Tiesiog gyventojas parašė:

  Pas mus Lietuvoje labiausiai propoguojamas yra neveiklumas. Tai ko tas nepatenkintas ponulis – neorganizavo susirinkimo ir darbų eigoje nieko nedarė, o dejuoti pradėjo, kai viskas padaryta? Juk aikštelę ne per dieną žmonės įrengė. Ir kai viskas padaryta, tada visažiniai išsitraukia biurokratinę nomenklatūrą apie higieną, saugą ir t.t…. Aplamai mūsų tautos didžiausia piktžaisdė yra mentalitetas, nes didžioji dauguma yra viskuom nepatenkinta ir visur mato tik neigiamus dalykus. Gal pradėkime vieną kartą gerbti vieni kitus, daugiau šypsotis ir naikinti dirbtinę neapykantą.

 6. brr parašė:

  debilai skundikai

 7. Algirdas parašė:

  Jei būtų surengta kokia šio namo gyventojų šventė, iš padagų gabalų išeitų geri ir originalūs bliūdai salotoms ir mišrainėms… . ;)

 8. B. parašė:

  Padangos kieme ir dar vaikų žaidimų aikštelėje? Kas begali būti baisiau ir kvailiau.

 9. Bronius parašė:

  Kiekvieną kartą praeidamas pro šį kiemą susijuokiu… padangų be pirštinių net meistrai nenuiminėja, o čia vaikams žaisti padaryta. Gal nebekurkim to rusiško kičo savo kiemuose… Prisižiūri internete gulbių iš padangų ir puola pas save darytis. Vaikai ir be padangų ras veiklos, ypač kai visai už namo daug didesnis kiemas už krepšinio, žaidimų aikštelėmis, supynėmis, smėliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto