Investicijoms pradedami taikyti nacionalinio saugumo reikalavimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo lapkričio 1-osios į strateginės reikšmės ūkio sektorius ir greta strateginių objektų esančias teritorijas bus įleidžiamos tik iš anksto patikrintos investicijos.
Tai numato įsigaliojančios Investicijų įstatymo ir Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pataisos. Jas inicijavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o Seimas priėmė spalio 21 dieną.
Šalia strateginę reikšmę turinčių energetikos, transporto, komunikacijų, informacinių ir aukštųjų technologijų, finansų sektorių, į strateginių nacionaliniam saugumui įmonių sąrašą įtrauktas karinio aerodromo teritorijoje veikiantis Šiaulių oro uostas.
Pataisos inicijuotos po to, kai Didžiojoje Britanijoje įregistruota galimai rusiško kapitalo bendrovė „Rail Skyway Systems Ltd“ ir Šiaulių miesto savivaldybė pasirašė investavimo sutartį, pagal kurią Šiauliuose, prie Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės, būtų sukurta styginiais bėgiais lekiančių traukinių laboratorija. Tačiau į neaiškaus kapitalo įmonės planus sureagavus centrinei valdžiai planų atsisakyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto