Ir atšilus orams mažeikiškiai šildymo neatsisako

Esant automatiniam šilumos tiekimo reguliavimui, mažeikiškiai nuostolio nepatirs. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pastarosioms dienomis atšilus orams, kai kurie mažeikiškiai pradėjo svarstyti, ar nebuvo paskubėta su šildymo sezono pradžia. Tačiau daugiabučius namus administruojančios įmonės vadovas teigia, kad esant automatiniam šilumos tiekimo reguliavimui, mažeikiškiai nuostolio nepatirs.

Gali atsijungti

Sinoptikams pranašaujant oro atšilimą ir dienos temperatūrai šoktelėjus iki 11–12 laipsnių šilumos, dalis miestiečių vis garsiau ima kalbėti apie tai, kad šildymą buvo galima pradėti tik nuo lapkričio mėnesio. Taip esą būtų buvę galima bent šiek tiek sutaupyti.
Daugiabučius namus administruojančios įmonės UAB „Admituras“ direktorius Antanas Barvydis
informavo, kad gyventojai, jei to pageidauja, gali sustabdyti šilumos tiekimą daugiabučiams namams. Kol kas nepadaugėjo norinčiųjų, kad šiluma būtų išjungta.
„Mano žiniomis, mieste yra du namai, kurių gyventojai pageidavo šildymo sezono pradžią atidėti vėlesniam laikui. Išjungti šilumos tiekimą galima bet kokiu momentu, tačiau tam turi pritarti visi iki vieno namo gyventojai. Sustabdžius šilumos tiekimą, būtų fiksuojami šilumos tiekimo apskaitos prietaiso rodmenys, kad gyventojai sumokėtų tiksliai tiek, kiek priklauso“, – paaiškino A. Barvydis.

Reikia gerai apsvarstyti

Tačiau prieš išjungiant šilumą, specialistai pataria gerai pagalvoti, ar apsimoka tai daryti.
„Lauke esant dvylikai laipsnių šilumos, šildymas butuose nutrūksta automatiškai, radiatoriuose palaikant tik kambario temperatūros vandenį, o orams atvėsus šildymo tiekimas vėl padidinamas“, – paaiškino daugiabučius administruojančios įmonės vadovas.
Pasako A. Barvydžio, šildymą daugiabučiuose galima kad ir dešimt kartų išjungti ir įjungti iš naujo, tačiau tai gyventojams gali atsieiti brangiau.
„Visiškai išjungus šildymą atvėsta ir visos šildymo sistemos, todėl vėliau, norint jas sušildyti iki reikiamos temperatūros, bus sunaudota daugiau šilumos energijos, nei šilumą reguliuojant automatiškai“, – patikino A. Barvydis.

10 Atsakymų į “Ir atšilus orams mažeikiškiai šildymo neatsisako”

 1. ventos gatve parašė:

  tai gal nusiorinkit radiatorius

 2. ventos g parašė:

  radietoriai salti ir namie ne kiek ne silciau negu kai nekureno

 3. tikrai parašė:

  kada išjungs šildymą?

 4. kas neaisku parašė:

  Tai kas, kad radiatoriai šalti, juk bute tai šilta, kai radiatoriaus temperatūra žemesnė už žmogaus kūno temperatūrą, ranka beveik nejaučia šilumos, be to , jei radijatoriai šalti, tai ir mokėti nereikės, nors gal nenusioronote tų radijatorių

 5. trr parašė:

  jo valdziai gerai gaus is vargsu pinigu,o mes tie ubageliai pro langus lauka sildom,tai va taip ir gyvenam

 6. ką šildo? parašė:

  Nesupratu, ką reiškia šildymas. Radiatoriai kaip nabašninko užpakalis ir sako, kad šildo

 7. Tadas parašė:

  Sakiau, kad neskubėtų jungti. Juk sinoptikai prognozavo atšilimą. Taip ir buvo. Automatiškai šildymas turėtų atsijungti esant 10 laipsnių temperatūrai lauke.

 8. gyventoja parašė:

  Su šildymo pradžia viskas yra gerai,ner ko šalti ir sirgti,vaistai,gydymas brangiau kainuoja.Tik pati didžiausia ir aktualiausia bėda dėl šildymo kainos,ji Mažeikiuse kaip naftininkų mieste labai brangi,žmonės nebegali išgyventi,yra tik egzistavimas.Todėl reiktų mūsų valdžiai,beto dar renkamiems kandidatams apie tai rimtai pasvarstyti.

 9. Gyventoja parašė:

  Aš nieko nesuprantu. Žemaitijos 27 name radijatoriai šalti. Apie kokį šildymą kalbama?

 10. ignas parašė:

  kokia nesamone, kai buvo 8 laipsniai kelias paras lauke sildymo nejunge, kai dab 16 sugalvojo sildyma pajungt, kad tik nuo zmoniu nuplest… duniu laivas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto