Ir gera iniciatyva gali būti baudžiama?

Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė viliasi, kad politikai išgirs gimnazijos norą ir nutars Savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie sporto salės remonto, jeigu projektui finansavimą skirs Sporto rėmimo fondas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Židikų gimnazija siekia iš Sporto rėmimo fondo gauti per 400 tūkst. eurų valstybės lėšų sporto salei rekonstruoti. Tačiau paraišką galės teikti tik tada, jei dešimtadaliu reikiamų lėšų prisidėtų mokyklos steigėja – Savivaldybė.
Gimnazijai ir visai Židikų bendruomenei kyla baimių, kad gera iniciatyva gali būti baudžiama, –Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose politikų nuomonės dėl prisidėjimo išsiskyrė, tad lemiamą žodį tars Taryba, kurią tik per plauką pasiekė šis sprendimo projektas.
Gimnazijos direktorė įžvelgia, kad sprendžiant finansinius klausimus painiojami asmeniniai, politiniai dalykai. Jos nuomone, mokyklų vadovai neturėtų priklausyti jokiai partijai – tada jie būtų vertinami tik pagal darbus.

Ne tik židikiškiams

Paraišką dėl finansavimo Sporto rėmimo fondui reikia pateikti iki kovo 1 d., Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija projektą parengė dar praėjusių metų lapkričio mėnesį. Sėkmės atveju numatoma prie turimos sporto salės pastatyti priestatą ir pagerinti sąlygas treniruotėms, varžyboms. Būtų įrengtos sunkumų kilnojimo, bokso ir imtynių sporto sekcijos. Dabar sporto salė visų poreikių netenkina.
Gimnazijos vadovė Rima Širvinskienė politikams paaiškino, kad šis projektas gimė pasitarus su ne viena Židikų seniūnijos bendruomene, nes sportuoti į gimnaziją galėtų atvykti ne tik židikiškiai, bet ir žmonės iš Pikelių, Ukrinų, kitų vietovių. Žiemą būtų kur treniruotis krepšininkams, tinklininkams.
Direktorė mąsto ir apie įvairesnę naujos sporto salės paskirtį – joje būtų galima organizuoti renginius, šokių mokymąsi, kitokius užsiėmimus įvairioms gyventojų grupėms.
Be to, gimnazijoje šiuo metu mokosi 260 vaikų, dauguma jų neabejingi sportui. Ir dabar išugdoma sportininkų, kurie Mažeikius garsina ir Lietuvoje, ir Europoje.

Steigėjo prašo prisidėti

Įprasta, kad teikiant paraiškas finansavimui iš Sporto rėmimo fondo gauti, iki dešimt procentų projekto vertės turi sudaryti savos lėšos. Nei Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, nei bendruomenė tokių galimybių neturi, todėl ir kreipėsi į mokyklos steigėją – Savivaldybę. Jos biudžeto indėlis būtų iki 42 tūkst. eurų dvejiems metams.
R. Širvinskienė nemano, kad Savivaldybei tai didelė našta – tuo labiau kad ši suma atneštų dešimteriopą naudą – beveik 420 tūkst. eurų investicijų, kurios pagerintų Savivaldybės turtą, būtų naudingos tiek mokiniams, tiek Židikų ir aplinkinių kaimų bendruomenėms.
„Matau perspektyvą, kad Židikai iš tikrųjų taps patrauklia aplinka ne tik mokslui, bet ir poilsiui. Manyčiau, kad, mąstant plačiau, gerbiant ne tik miesto, bet ir kaimo žmones, mažinant atskirtį tarp miesto ir kaimo, turėtumėte paremti šį projektą. Neuždarykite mums kelio, rankų neišlaužykite, leiskite teikti projektą, nes nėra garantijos, kad tas projektas ir laimės“, – į politikus kreipėsi gimnazijos vadovė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Ir gera iniciatyva gali būti baudžiama?”

 1. Anonimas parašė:

  O gal Broniu kryziu pasamdyt. Jis moka sporto centrus statyt

 2. mieste nieko nereikia, finansuokime tik židikus... parašė:

  miesto mokykloms to labai trūksta, kur mokinių skaičius viršija 500, o gal kas pasidomėjot kiek Židikuose mokinių? Negi neužtenka, kad turi 3d klases ir grindis, tik nėra kam dirbti su jomis… ir vėl didžiosios mokyklos to neturi… reiktų turėti šiek tiek sąžinės….beje dėl partijų, paminėkit ponios direktorės partinį kelią ir kaip paskutiniu metu keitė politinį mąstymą… :)

 3. Laurai parašė:

  Kokie įdomūs pasisakymai, o kus gal kokia partija atstovaujat? Kaimo vaikai matai kaskokie kitokie, jiem nereikia nieko?
  Ir net jei kada ateis tai mokyklai pabaiga tai nemanau kad del to dabar vaikai turėtų buti pamiršti. Dirbama yra (beny turėtų butu) dėl žmonių, o ne dėl pinigų ar atsipirkimo.

 4. Gediminas parašė:

  Visu šimtu procentų palaikau Židikų gimnazijos direktorę Rimą.

 5. Mažeikiškis parašė:

  LAUROMS,
  Tai kaimo vaikai, jau nebe vaikai? Jiems nereikia teisės į kokybišką sportą? Lai toliau bulves kasa ir talkas važinėja…

 6. Laurai parašė:

  Pritariu Laurai, šaunuoliai tarybos nariai, kurie strategiškai mąsto ir yra prieš lėšų kišimą ten, kur ir taip neprotingai daug kas paskirta.

 7. Laura parašė:

  Šiandien 260 vaikų, o po metų kitų ar nebus taip, kad tų vaikų neliks… Rajone turim pavyzdžių, kai ugdymo įstaigos atnaujinamos, o tada uždaromos.

 8. Yes parašė:

  Partijos yra šių laikų nelaimė,grupuočių sambūriai.Miestų savivaldos problemas turėėtu spręsti gatvių atstovai,kaimo problemas-kaimo jokiai partijai nepriklausomi atstovai,teismuose-prisiekusieji tarėjai.

 9. Mažeikiškis parašė:

  Pagarba poniai Rimai, dabar ir pamatysim kaip „mūsų“ politikai dirba rajono labui.

 10. Kolega parašė:

  …mokyklų vadovai neturėtų priklausyti jokiai partijai – tada jie būtų vertinami tik pagal darbus…tai nuomonė žmogaus, savo kailiu patyrusios visų buvusių, esamų ir būsimų partijų malones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto