Ir ligos, ir klaidos tikimybė išlieka

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje nuo meningokoko infekcijos gydomos dvejų metų mergaitės mama socialiniuose tinkluose pasidalijo liūdna patirtimi – tik iš trečio karto sunkiai sergantį vaiką pavyko paguldyti į ligoninę. Infekcija nebuvo išsyk diagnozuota, laiku pagalbos nesulaukta.
Ne tik ši istorija, bet ir kelios jau įvykusios vaikų mirtys privertė sunerimti ir valdžią, ir gyventojus.
Vietos medikai „Santarvei“ sakė negalintys nuraminti mažeikiškių – nėra garantijų, kad mūsų savivaldybėje panašaus atvejo niekada neįvyks.
Tiesa, pastaruosius kelerius metus meningokoko infekcijos ir tragiškų komplikacijų mažeikiškiams pavyksta išvengti.

Meningokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos yra žaibinis sepsis ar pūlingas meningitas.
Meningokokinė infekcija pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2015 metais Lietuvoje užfiksuoti 74 meningokoko infekcijos atvejai, iš jų septyni baigėsi mirtimi. Šiais metais jau registruota per 10 meningokoko atvejų, iš jų keli taip pat pasibaigė mažamečių vaikų mirtimi.
ULAC vadovas Saulius Čaplinskas teigė, kad Lietuvoje per metus fiksuojama apie 80 susirgimų meningokoku atvejų, iš jų 10 proc. vaikų miršta.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

12 Atsakymų į “Ir ligos, ir klaidos tikimybė išlieka”

 1. Ligonė parašė:

  Į mažeikių ligoninė kreiptis gali tik tie, kurie jau yra pasiruošę numarinimui. Darbuotojų abejingumas šioje įstaigoje užmuša.

 2. apas parašė:

  Kodėl gydytojai neatsiliepia į komentarus,ypač vadovai?

 3. ..... parašė:

  Kai buvo gripo epidemija, mes taip pat kvieteme greitaja ir kelis kartus net, nakti. Nuvezus i priimamaji is karto prasideda anektodai, ko jus cia, taigi cia tik temperatura, nesvarbu kad tuo metu mes buvome uzsirase pas seimos gyditoja ir laukti reikejo SAVAITE !!!! Tai ka as vaika turiu kankinti savaite laiko??? Ne jau ne, temp. numusti reikia vaistu, as savaite nelauksiu kai vaikas serga, nes paskui sakys, ko nekvietete greitosios.
  As moku mokescius i Lietuvos budzeta, as turiu teise iskviesti greitaja i savo namus, ypac tais atvejais kai savaitgalis, arba kai reikia laukti vizito pas seimos daktare visa savaite.
  Visi megsta ziniasklaidoje ir tarp draugu pasakyti: SVEIKATA didziausias turtas, bet kai rupiniesi savo vaiku, tai KO cai atvaziavote.
  P.S is treju ekipazu kurie mus aplanke per savaite laiko kol laukeme vizito pas gyditoja. vienam ekipazui dar karta pasakyciau Aciu, daktare buvo maloni, rupestinga, patarianti ir pilnai apziurejusi vaika sudiktavo kokiu vaistu pirkti, kaip elgtis konkreciu atveju ir t.t
  SANTARVE… Jus galite eksperimenta surengti, nuvaziuoti nakti i priemamaji su vaiku, butu ka parasyti is savos patirties, kas is to, kad mes komentarus cia rasysime, niekas nepasikeis.

 4. kada parašė:

  ir pas mus gales skiepyti vaikus nuo sios baisios ligos?

 5. Hm parašė:

  Tikrai mažai tokių gydytojų belikę, kurie turėtu žmoniškumo padėti, kai to reikia. Pinigų tik nori, o dirbt – ne. Juk patys specialybę pasirinko, niekas ju nevertė! Žmonės serga, o prie viso to – dar gydytojų bjaurų charakterį tenka kentėt. Ir ačiū tiems, kurie nepamiršę Hipokrato priesaikos noriai mums padeda! :)

 6. Paciente parašė:

  Mažeikiuose yra sesutes be žmogiškumo,jei nenori dirbti tegul užleidžia vieta kitoms moterims kurios turi širdi ir nori dirbti …

 7. Paciente parašė:

  Mažeikių ligoninėje tai tikras siaubas atveži vaika su temperatura,kosinti paklausia: gal jums aukles reikia, o kai mama nenusileidzia, tai padaro tyrimus pasirodo ,kad yra plaučiu uždegimas

 8. lotas atsakau parašė:

  Pasidomet reiketu tau , kiek serga vaikas. Gal ligos istorija parodyt tureciau tau ? Neturiu ka veikt , pasiimu vaika, kvieciu greitaja ir i priemima, mastyk ka rasai …. Neduok die tu atsidursi mano kailyje.. SEKMES !!!

 9. as parašė:

  Ir ne karta, net turedami seimos gyditos siuntima vykt i ligonine , cia su vaiku taipogi, vaikas vemia viduriuoja, Ligonineje pasako ko cia atvaziavote…plius dar su visais savo aktoriniais sugebejimais pasitycioja, vaikas gi nera dar iki pazastu nusividuriaves. Daktarai gi prisiekia palei savo istatymus , padet ir gydit, o nesityciot is ligoniu ypac is vaiku, nekalbu ka jau suaugusiems tenka isklausyt . Kada ateis tvarka ir i musu miesto ligonine? Kol neiskviesim Tv ? , bet ir tada jie mokes viska „patept “ savo naudai ..

 10. lolas to mama parašė:

  Pasižiūrėk ką pati rašai. Cituoju : „Jei pastovei kreipiesi su vaiku , ir aprekia , kad neturi ka veikt jog cia po priemimus duodates?“. Tai gal ne be pagrindo apšaukia, jei jau pastoviai kreipiatės reikia/nereikia? :)

 11. Rasa parašė:

  Nuvežus sergantį vaiką į priimamąjį išklausai nemalonių žodžių iš gydytojos, čia net greitosios nevargini. Vaikui aukšta temperatūra, kosėja iki vėmimo, šaukia, kad galvytė skauda. Gydytoja pasako ko čia atvažiavot, eikit pas savo gydytoją rytoj. Tokia pati situacija dėl pilvo skausmo prieš pora metų buvo.

 12. mama parašė:

  Medikai visada teisus. Paprastas sio mazo miestelio gyventojas esi nieko vertas, neturi teises nei greitosios pagalbos paslaugomis naudotis, nes atvykus i priemima visu pirma gyditoja apiburnoja, kad del isberto vaiko ( kuris deje karsciavo pora dienu , poto isbere, kvietem greituke, nes buvo savaitgalis), svaistot valstybes lesas ir gainiojat greituke, Gal geriau pamastykit ir pataupykit.. ar tokie turetu but gyditojo zodziai?
  Kuom gali siais laikais pasitiket ir kam gali patiket gydit vaika? Jei vienas kitam gyditojai priestarauja. Jei pastovei kreipiesi su vaiku , ir aprekia , kad neturi ka veikt jog cia po priemimus duodates? Tai ka laikyt vaika, marint namie? Uz ka mokescius mokame? nekalbu apie tai , kad kur beitumem visur paslaugas susimoket reikia , nebera gyditoju, visur privatciai visur mokama.. Visur kurupcija vyksta ..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto