Mažeikių krašto žmonės mini Gedulo ir vilties dieną

Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Daugelį Lietuvos šeimų palietė sovietinės komunistinės valdžios vykdytų trėmimų siaubas.
Šalyje šiandien buvo minima Gedulo ir vilties diena bei Sovietų Sąjungos organizuotų 1941-ųjų masinių trėmimų Lietuvoje, 80-osios metinės.
Šią datą minėjo ir Mažeikių rajono gyventojai Laižuvoje, Lūšėje, Viekšniuose, Mažeikiuose.

Kaip ir kasmet, Laižuvos gyventojai vidurdienį rinkosi į minėjimą prie 1941-1952 metų laižuviškių tremtinių atminimui skirtos lentos.
Gedulo ir Vilties dienos minėjimas „Tyli atmintis“ surengtas ir prie Lūšės geležinkelio stoties atminimo kryžiaus.

Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Viekšnių kultūros centro ir Viekšnių bibliotekos darbuotojai bibliotekos kiemelyje surengė minėjimą „Kol gyvi būsime, nepamiršime tos dienos“. Jo metu skambėjo literatūrinė-meninė kompozicija, norintieji galėjo apžiūrėti spaudinių parodą „Asmeninė tragedija trims šimtams tūkstančių…“
Renginys, skirtas pagerbti tremties kančias patyrusius tautiečius, vyko ir Mažeikiuose. Mažeikių kultūros centro kolektyvo surengtame minėjime „Mes sugrįžtam iš tolimo Sibiro“ dalyvavo kultūros centro tremtinių choras „Atmintis“, teatro grupės „Visavi“ aktoriai, Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 801-oji šaulių kuopa, Žemaitijos skautų organizacijos atstovai.
Vertinti ir branginti Lietuvos laisvę, gimtąją kalbą, vertybes visa tai, už ką prieš 80 metų tiek daug žmonių neteko gyvybių, mažeikiškiams linkėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Seimo narė Laima Nagienė.
Po minėjimo prie geležinkelio stoties nusidriekusi iškilminga jo dalyvių eisena patraukė į Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*