Ir mažeikiškiai pasirašo už referendumą dėl Seimo sumažinimo

Ir mažeikiškiai jau turi galimybę pareikšti nuomonę dėl referendumo. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiškiai taip pat įsijungė į parašų rinkimą už referendumą dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo ir Seimo narių kadencijų apribojimo. „Už“ jau pasisakė šiek tiek per tūkstantį gyventojų.

Vyksta visuotinė apklausa

Referendumo iniciatorius, visuomeninis judėjimas „Taip“ siekia surengti referendumą „TAIP Seimo atgimimui!“ Parašai už referendumą pradėti rinkti daugelyje šalies miestų.
Mažeikiuose referendumo idėją palaiko ir visuotinę žmonių apklausą parašų rinkimą organizuoja koalicija „Kitaip“. Parašus padeda rinkti aktyvūs, pilietiški mažeikiškiai.
Gyventojai, pasisakantys už referendumą, gali pasirašyti ir internetu: www.referendumas.taip.lt
Portale Santarvė.lt skaitytojų klausėme, ar reikia mažinti Seimo narių skaičių. „Taip“ atsakė 93 proc. balsavusiųjų, iš jų per 40 proc. mano, kad rezultatus lemia ne parlamentarų skaičius, o darbo kokybė.

Patys rinkėjai turi nuspręsti

Per 20 metų laikotarpį Lietuva neteko beveik 700 tūkstančių gyventojų, o parlamentarų skaičius nesikeitė. Vienas Seimo narys dabar atstovauja apie 22 tūkstančiams gyventojų, tuo tarpu, pavyzdžiui, Danijoje – 31 tūkstančiui.
Parašų rinkimo iniciatorių tikslas – kad tauta per referendumą nuspręstų, ar sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101. Taip pat siūloma pailginti parlamentarų kadenciją nuo ketverių iki penkerių metų, o išrinktam politikui leisti Seime būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.
Užkertant kelią „naktinėms mokesčių reformoms“ ir suirutei, siūloma Seimo rinkimus perkelti iš rudens į pavasarį. Stiprinant Seimo frakcijų ir parlamentarų įstatymų leidybos kompetenciją, siekiama sumažinti Seimo narių patarėjų ir padėjėjų skaičių nuo trijų iki vieno.

Lems parašų skaičius

Tam, kad toks referendumas įvyktų, iki rugpjūčio 20 dienos reikia surinkti ne mažiau kaip 300 tūkstančių Lietuvos piliečių parašų. Mažeikiuose parašų rinkimo akciją planuojama baigti rugpjūčio pirmosiomis dienomis.
Referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių.
Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną. Referendumą siūloma surengti per Seimo rinkimus.

6 Atsakymai į “Ir mažeikiškiai pasirašo už referendumą dėl Seimo sumažinimo”

 1. Kaip čia taip? parašė:

  Bet juk referendumas ne už Zuoką,o už Seimo narių skaičiaus sumažinimą ir jų kadencijų apribojimą. O tai sėdi dešimtmečius ir vis spendžia, svarsto….Ar gi ne per daug tų politikierių sėdi Seime. Ir aš manau, kad reiktų sumažinti. O kodėl Kubilius ar koks kt. „dirbantis Tėvynės labui“ nepasiūlė sumažinti seimūnų ir jų patarėjų skaičių? Kam mums jų tiek daug reik? Jaukas čia ar ne jaukas, mintis tai gera.

 2. Jonas parašė:

  Žmonės pasirašydami už referendumą dėl Seimo narių sumažinimo, net nesusimąsto, kad idėjos autorius garsusis aferistas Abonentas.Įvairiomis manipuliacijomis Abonentui pavyko laimėti daugiausia mandatų Vilniaus taryboje ir tapti miesto meru..Ko sulaukė vilniečiai iš Zuoko parankinių šilumuninkų žiemą visi žino.Dabar įsidrąsinęs Abonentas metė jauką visai tautai, referendumą

 3. Klausimas žinovui > Jokiu būdu parašė:

  O tai dabar kas nors mūsų labai klauso? O ko dabar tyli tas mūsų atstovas? Ką jis apčiuopiamo nuveikė? Vis tiek „atstovų“ proporcingai visada daugiau iš didmiesčių būna, juk didmiesčiuose ir daugiau gyventojų… O iš savo kišenės už 141 parlamentarą aš nenoriu mokėt. Ir ta tavo idėja, kad tegul po 20 iš regionų – nesąmonė, nes regionas regionui nelygu. O tamsta palyginai pvz. Dzūkiją ir Žemaitiją? O kaip Klaipėdos kraštas??? Ką siūlai? Tai tu organizuok kitą referendumą :)))))

 4. jokiu būdu parašė:

  Mažeikių regiono atstovo balsas tada ne tik, kad į Dangų neis, bet apskritai bus „po barabanu“. Liksime Vilniaus zonos vasalais ir ne daugiau. Tai Zuokas tegul stumia vienodo atstovavimo idėją – 20 iš Žemaitijos, 20 – iš Aukštaitijos, ir t.t., ir – baigtas kriukis. Seimo narių skaičių mažinti negalima jokiu būdu.

 5. Komentatorius parašė:

  „Ir mažeikiškiai pasirašo už referendumą dėl Seimo sumažinimo“. Na taip, rūmus reiktų sumažinti, nes dabar tai labai didelį plotą jie užima. Tik įdomu, kokią dalį Seimo rūmų žada nugriauti? Senuosius rūmus? Ar kažkaip vizualiai juos mažins? Užmaus kokias trumpikes ant viso pastato ir atrodys mažesnis? Čia kaip moterys su visokiais šortais, kurie ale nuo kojų riebalus sugeria.

 6. pritariu parašė:

  Aš pritariu. Kur ateiti pasirašyti ? Kas žinot, parašykit. Užteks tų valdininkų ant mūsų galvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto