Ir Mažeikiuose vyksta antrasis mero rinkimų turas ***(papildyta)***

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 

[nggallery id=606 template=caption]Šiandien paaiškės kas taps Mažeikių rajono savivaldybės meru. Dėl šio posto grumiasi pirmajame ture daugiausiai rinkėjų balsų surinkę teisininkė konservatorė Lina Rimkienė ir dabartinis meras socialdemokratas Antanas Tenys. 

Lėmė pasyvumas
Nors vienas iš pretendentų ir surinko daugiau kaip pusę balsų – 53,32 proc.  nuo galiojančių biuletenių, tačiau mažeikiškių pasyvumas lėmė, kad mūsų rajone antrą kartą tenka rinktis prie balsadėžių.
Tam, kad meras daugiau kaip pusės rinkėjų balsais būtų išrinktas jau pirmajame ture, reikėjo, kad į rinkimus ateitų ne mažiau kaip 40 proc. rinkėjų, tačiau savo valią pareiškė tik 37,16 proc., tuo tarpu šalies vidurkis siekė – 47,16 proc.
Tik 19-koje savivaldybių merai buvo išrinkti per pirmąjį turą.

Iš anksto – dar vangiau
Nuo trečiadienio net keturias dienas vyko išankstiniai mero rinkimai. Sudėjus rinkėjus, kurie  balsavo iš anksto Savivaldybėje,  specialiuose paštuose (Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namai, Mažeikių ir Sedos ligoninės, areštinė) ir  – namuose, paaiškėjo, kad rajone pakartotiniuose mero rinkimuose tokiu būdu balsavo vos  1020, arba tik  3,2 proc. rinkėjų, šalies vidurkis – 5,13 proc.
Pirmajame rinkimų ture iš anksto balsavo apie 1800 rajono rinkėjų.
Mažeikiškiai ir vėl yra tarp pasyviausiųjų.

Aktyviausi – auksūdiškiai
Vyriausiosios rinkimų komisijos 10 valandos duomenys byloja, kad šalyje merų rinkimuose dalyvavo 5 procentai rinkėjų, Mažeikių rajone – 4,35 procento.
Aktyviausi mūsų rajone – auksūdiškiai: savo valią jau pareiškė beveik 13 procentų rinkėjų. Daugiau kaip penki procentai rinkėjų jau balsavo Laižuvos, Gabijos, Pavenčių, Naftininkų, Sedos ir Leckavos rinkimų apylinkėse.|Kol kas abejingi mero rinkimams  Užlieknės ir Lūšės gyventojai – balsavusiųjų procentas nesiekia ir vieneto.
14 valandą Mažeikių rajone prie balsadėžių buvo atėję 16,13 proc. rinkėjų, šalies vidurkis – 20,26 proc.
Antrajame ture  mažeikiškių aktyvumas mažesnis. Kovo 1-ąją iki 14 val. buvo balsavę 20,58 proc.
14 val. vis dar aktyvumu išsiskyrė auksūdiškiai – balsavęs buvo vos ne kas trečias Auksūdžio rinkimų apylinkės rinkėjas. Kai tuo tarpu kitose pirmaujančiose apylinkėse balsavusiųjų procentas siekė nuo 19 iki 20 procentų.
19 val. duomenimis, pilietinę pareigą buvo atlikę tik 23,94 proc. rajono rinkėjų, tuo tarpu šalies vidurkis – 32,2 proc.

Svarbiausias – asmens dokumentas
Mažeikių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alvyda Purauskytė akcentavo, kad rinkimų dieną rinkėjas gali balsuoti savo rinkimų apylinkėje arba kitoje savo savivaldybės rinkimų apylinkėje. Rinkėjai, įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą savivaldybėje, gali balsuoti bet kurioje savo savivaldybės rinkimų apylinkėje.
Balsavimas vyksta nuo 7 iki 20 val. Balsuojant rinkimų dieną, užtenka turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Bus papildyta

11 Atsakymų į “Ir Mažeikiuose vyksta antrasis mero rinkimų turas ***(papildyta)***”

 1. apas parašė:

  Net „Santarvės“ tinklapis norėjo,kad laimėtų Laima,nes pradžioje vardindami daugiausiai balsų surinkusius,pirmoje vietoje parašė Laimą,o po to Antaną,nors buvo atvirkščiai.“Santarvė“ neturi logikos.

 2. as parašė:

  SVEIKINIMAI A. TENIUI :)

 3. komentatoriui parašė:

  Nepatinka negyvenk Mazeikiuose,blogas tas paukstis ,kuris dergia savo lizda…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Sveikinu Antana jis to vertas!!!!

 5. gyventoja parašė:

  tai kas pas mus laimėjo,kodėl neskelbia,juk Mažeikiai tik mažytis miestukas prieš kitus,gal jau balsus suskaičiavo?

 6. Komentatorius parašė:

  Taip, Mažeikiai toks nuobodus ir niekam neįdomus miestas, kad IR čia vyksta rinkimai. O daug geriau atrodytų pavadinimas „NET ir Mažeikiuose vyksta antrasis rinkimų turas“.

 7. andre to lolui parašė:

  o pats matyt nebandes tokiu:))))

 8. lolas tu andre parašė:

  Gerą skonį turi.

 9. andre parašė:

  pirmoj nuotraukoj visas tris padaryciau:)

 10. gorila parašė:

  o koks balso kursas siai dienai:):)?

 11. pyrst parašė:

  o jei man nei vienas nepatinka? Už save balsuoti negalima?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto