Ir šalyje, ir rajone streikuojančiųjų mažėja

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prieš savaitę prie visoje šalyje prasidėjusio švietimo profesinių sąjungų organizuoto neterminuoto pedagogų streiko buvo prisijungusios aštuonios mūsų rajono įstaigos. Po savaitės situacija šiek tiek pasikeitė – iš anksčiau streikavusių liko penkios švietimo įstaigos bei prisijungė Viekšnių gimnazija.

Skaičiai keičiasi

Mūsų rajone veikia 51 švietimo ugdymo įstaiga.
Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus duomenimis, pirmadienį streikas dar tęsėsi Senamiesčio, Pavasario, Tirkšlių Juozo Vitkaus Kazimieraičio, Pikelių pagrindinėje ir Vytauto Klovos muzikos mokykloje.
Prie streikuojančiųjų prisijungė ir keturiolika mokytojų iš Viekšnių gimnazijos.
Vedėjas pastebėjo, kad vis labiau į mokyklas grįžta įprastas darbo ritmas. Jo duomenimis, rytoj Viekšnių gimnazijoje streikuos tik šeši mokytojai. Mažėja streikuojančiųjų pedagogų ir kitose mokyklose.
Nuo antradienio iš streiko traukiasi ir tirkšliškiai.

Šalyje panašios tendencijos

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šalyje veikia 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, daugiau kaip 700 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 360 neformaliojo ugdymo įstaigų.
Ministerijos skaičiais, vasario 22 d., kai prasidėjo neterminuotas švietimo darbuotojų streikas,  streikavo 233 švietimo įstaigos.
Situacija keičiasi ir pirmadienį neterminuotą pedagogų streiką tęsė 150 švietimo įstaigų – iš viso kiek daugiau nei 3 650 pedagogų.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, penktadienį streikavo 166 švietimo įstaigos.
„Streikas vyksta 36 savivaldybių švietimo įstaigose. Daugiausiai streikuojančių švietimo įstaigų yra Telšių rajone: prie streiko prisijungė daugiau kaip pusės (55 proc.) rajono švietimo įstaigų pedagogai“, – rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos išplatintame pranešime.

2 Atsakymai į “Ir šalyje, ir rajone streikuojančiųjų mažėja”

  1. As parašė:

    As nei uz,nei pries,te streikuoja,jei jie nori ir jiems reikia.Taciau labai keista-pagrindine sreiko agitatore-kudakuotoja ir sio parado veliavnese-dirba „sodu“mokykloj,bet,taciau-Stai–si mokyklele ir nestreikavo-kaip idomu-vezimas vaziuoja-arkliai issilakste:)))

  2. Vaiku tevas parašė:

    Tokius pedagogus atleisti is darbo, taip zmones darbu neturi, o cia nukentejo mokiniai. Kas per tvarka kiek galima nuolaidziauti tiems mokytojams. Ka jie visagaliai ka nori ta gali daryti. Zmones dirba sunkiai fiziskai ir tegauna po du simtus euru, o cia penkis simtus ir vis permazai !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto