Ir vėl renkamos paraiškos asbesto stogams pasikeisti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaimo gyventojai, norintys pasikeisti asbesto stogus, nuo pirmadienio iki kovo 31 dienos gali teikti paraiškas. Tačiau jeigu anksčiau į Mažeikius atvykdavo Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai, šiemet paraiškas patiems teks vežti į Telšių skyrių.

Norinčiųjų mažėja

Nacionalinės agentūros specialistai per paraiškų priėmimo metą visada atskubėdavo pagelbėti mūsų rajono žmonėms: ankstesniais metais kartą per savaitę, praėjusiais metais – kas antrą savaitę.
Šiemet tokios pagalbos atsisakyta. Norintiesiems dalyvauti stogų keitimo programoje siūloma atvykti į Telšius. Esą Nacionalinės agentūros specialistams nebėra prasmės atsitraukti nuo kitų darbų ir važiuoti į vietą, nes keičiančių stogus mažeikiškių vis mažėja.
Apytiksliais duomenimis, asbesto stogus per kelerius metus pasikeitė keli šimtai rajono kaimų žmonių. Pasinaudodami parama, pirmaisiais metais asbesto stogų panoro atsisakyti apie du šimtai rajono gyventojų, vėliau pageidaujančiųjų skaičius vis mažėjo.

Patarė kreiptis į seniūnijas

Rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjo Rimanto Gramo nuomone, rajono gyventojai stogų keitimo programoje pasyviai dalyvauja dėl keliamų reikalavimų, didelio popierizmo.
Be to, ir patiems reikia turėti nemažai pinigų, tuo labiau kad parama pasiekia tik tada, kai baigti visi stogo keitimo darbai.
Tiems žmonėms, kuriuos domina stogų keitimo programa, vedėjas patarė kreiptis į seniūnų  pavaduotojus – jie patars, pakonsultuos, supažindins su reikalavimais ir pan.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Ir vėl renkamos paraiškos asbesto stogams pasikeisti”

  1. Sodininkas parašė:

    O soduose galės asbestu kvėpuoti. Kaimai taigi nyksta, o ūkininkų stogai arkiniai skardiniai

  2. Remigijus parašė:

    O koks dieduks nusprendė,kad tas asbesto šiferis kenksmingas? Nieko panašaus,nes parama suteikiama tik kaimo gyventojams kur dar ir jų skaičių apribojo,juokinga,pvz.,aplink mano namą kažkur apie 450 butų,kiek juose gyventojų (tame skaičiuje ir mažų vaikų) skaičiuokite patys,parama stogo keitimui man nepriklauso,nes gyvenu mieste:).
    Taigi peršasi mintis,kad Lietuvos vyriausybė ir stogų dangos gamintojai tiek Lietuvoje, tiek Europoje neblogai pasistengė dėl savo kišenės,ne toks jis jau ir kenksmingas pasirodo tas asbesto šiferis:):D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto