Iš Europos pirmenybių – su medaliais

Mažeikiškių komanda su Lietuvos karatė asociacijos prezidentu Vidmantu Butnoriumi iš Vengrijos grįžo su apdovanojimais. Nuotrauka iš klubo archyvo

Vengrijos mieste Egeryje vyko ketvirtasis Europos šotokan karatė čempionatas ir ketvirtosios Europos Kohai taurės varžybos. Be kitų dvidešimties Europos šalių, Lietuvai čia atstovavo Lietuvos karatė asociacijos Šiaulių karatė klubo „Baltasis tigras“ bei Mažeikių karatė klubų „Danas“ ir „Žemaitis“ geriausiai paruošti karatė sportininkai.
Mažeikiškiai iš šių pirmenybių grįžo pelnę tris nugalėtojų titulus.
Dvylikos trylikos metų sportininkų amžiaus grupėje individualioje kata ir  kovų rungtyje iki 40 kilogramų svorio kategorijoje nenugalimas buvo Nedas Jucys – jis iškovojo Europos taurės čempiono vardą. 10–11 metų amžiaus grupėje individualioje kovų  rungtyje Lina Majauskaitė iškovojo trečiąją vietą, metais vyresnių karatistų grupėje individualioje kovų rungtyje Arnui Laucevičiui atiteko trečioji vieta.
„Kohai taurės varžybos yra tiems sportininkams, kurie dar negali kovoti Europos čempionate, tačiau jų meistriškumas jau yra netoli tos garbingos ribos. Sportininkams tai padeda laipsniškai įsilieti į stipriausiųjų gretas“, – apie taurės ir čempionato varžybas kalbėjo „Žemaičio“ klubo vadovas Rolandas Volkovas.
Europos karatė šotokan čempionate 12–13 metų amžiaus grupėje iki 50 kilogramų svorio kategorijoje Tomas Majauskas iškovojo Europos čempiono vardą.
Komandinėse kata rungtyse mažeikiškiai taip pat pelnė apdovanojimus – iki 12 metų mišrioje komandoje L. Majauskaitė, N. Jucys ir A. Laucevičius iškovojo antrąją vietą, 16–20 metų amžiaus grupėje mišrioje kata rungtyje Marius Arlikevičius, Eimantas Gajauskas ir Gabrielė Marozaitė iškovojo trečiąją  vietą, per 20 metų amžiaus grupėje – suaugusiųjų kategorijoje mišrioje kata rungtyje Eimantas Gajauskas, G. Marozaitė ir Dovydas Žymantas pasidabino bronzos apdovanojimais.
Šį savaitgalį didelis būrys mažeikiškių karatistų vyks į Rygą, kur kovos atvirajame Latvijos čempionate.