Iš Lenkijos mažeikiškiai grįžo su medaliais

Žemaitijos regiono – Mažeikių, Šiaulių ir Pakruojo – sportininkai ir jų treneriai. Nuotrauka iš klubo archyvo

Iš prestižinio karatė renginio su medaliais grįžo nemažas būrys mažeikiškių. Sėkmingai pasaulio taurės turnyre startavo ir mūsų jaunimas.

Pirmenybėse – trylika mažeikiškių

Stipriausi Lietuvos sportininkai dalyvavo 22-ajame SKDUN Pasaulio karatė čempionate ir 7-ajame SKDUN Kohai Pasaulio taurės turnyre, kuris vyko Lenkijos mieste Dabrowa Gornicza.
Iš viso varžytis dėl geriausio karatisto titulo susirinko 1300 sportininkų iš 36 šalių. Lietuvos rinktinei atstovavo apie septyniasdešimt sportininkų, jos garbę gynė trylika pajėgiausių Mažeikių karatė klubų „Danas“ ir „Žemaitis“ karatistų, kuriuos ruošė treneriai Rolandas Volkovas ir Artūras Gerikas.
„Renginys vyko didžiulėje sporto arenoje, dešimtyje aikštelių. Septyniose iš jų buvo organizuotos pasaulio čempionato kovos, kur kovėsi tik šiame sporte jau gerokai pažengę ir stiprūs sportininkai, o trijose aikštelėse pasaulio taurės turnyre varžėsi vaikai, kuriems tai pirmieji žingsniai tarptautinėse arenose“, – apie varžybas pasakojo treneris Rolandas Volkovas.

Pirmas startas – pirmas medalis

Po ketverių metų atkaklaus darbo pirmą kartą taurės turnyre komandinės kata rungtie 8–12 m. mergaičių grupėje varžėsi mažeikiškių karatistų komanda: Kotryna Niaunytė, Kotryna Firsovaitė ir Eglė Damulytė.
Pasak trenerio, sportininkės buvo vertos medalių, tačiau sukliudė jaudulys bei patirties stoka ir jos liko ketvirtoje vietoje.
Asmeninėse varžybose Eglė Damulytė, nusileidusi taškais Indijos ir Turkijos atstovei, 10–11 metų amžiaus grupėje užėmė garbingą trečiąją vietą ir papildė apdovanojimų kraitį savo pirmuoju Pasaulio taurės čempionato medaliu.
Kovų rungtyje 12–13 m amžiaus grupėje puikiai pasirodė Arnas Laucevičius, kuris taip pat pasipuošė bronzos apdovanojimu.

Pasižymėjo ir jaunimas

Sparčiai tobulėjantis bei įvairiose vietinėse varžybose apdovanojimus graibstantis Nedas Jucys („Žemaitis“), kuris treniruotes lanko jau šeštus metus, pasaulio čempionate 12–13 metų amžiaus grupėje kata rungtyje iš 32 dalyvių (11 šalių) tapo 3-iosios vietos laimėtoju.
Lietuvos himnas sporto salėje skambėjo, kai ant aukščiausios pakylos užlipo ir čempiono taurę į viršų iškėlė Mantas Lobanovas, įveikęs visus priešininkus 14–15 m. amžiaus grupėje savo svorio kategorijoje kumitė rungtyje. Šis sportininkas kartu su kitais keturias lietuviais komandinėje kumitė rungtyje iškovojo bronzą.
Septyniolikmetė Gabrielė Marozaitė komandinėje kumitė rungtyje kartu su sportininkėmis iš Vilniaus ir Šiaulių pralaimėjo tik stipriausiai Rumunijos komandai ir pelnė bronzos medalius.

Medaliai – ir vyresniems kovotojams

Gvidas Kenstavičius („Danas“) prestižinėje individualios kata rungties suaugusiųjų grupėje iškovojo trečiąją vietą, tokį pat apdovanojimą mažeikiškis treneris pelnė ir komandinėse varžybose.
Labai gerai kovojo Mažeikiuose užaugęs, dabar Kaune treneriu dirbantis Petras Ąžuolas Kalpokas, kuris pasiekęs keturias pergales, pelnė sidabro medalį vyrų kumitė rungtyje per 85 kilogramų svorio kategorijoje.
„Šį savaitgalį Mažeikiuose dvi dienas vyks karatė seminaras, į kurį susirinks pusantro šimto karatistų iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Jį ves devynis kartus pasaulio karatė čempionu tapęs Anglijos rinktinės treneris Waynas Otto. Neliks nuskriausti ir jaunieji mažeikiškiai – lapkritį rengiamos atviros karatė pirmenybės, kuriose varžysis sportininkai iki penkiolikos metų amžiaus“, – planais pasidalijo R. Volkovas.