Iš Lietuvos čempionato – su medaliais

„Mažeikių švyturio“ sportininkai su čempionato apdovanojimais. Nuotrauka iš klubo archyvo

Ketvirtą kartą vykusiame Lietuvos klasikinio (be specialios aprangos) savo svorio štangos spaudimo čempionate puikiai pasirodė mažeikiškiai. Jie apdovanojimus pelnė tiek asmeninėse varžybose, tiek komandinėje įskaitoje.

Klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benjaminas Milis „Santarvei“ sakė, kad mažeikiškiai – vieni iš tokių varžybų pradininkų.
„Jų reglamentas paprastas – varžybų dieną tave pasveria, moterys spaudžia pusės savo svorio štangą, o vyrai – visą savo svorį. Laimi tas, kad daugiau kartų išspaudžia štangą. Tokias varžybas savo klube rengiame jau dešimt metų, su šia idėja supažindinome ir šalies jėgos trikovės federaciją, kuriai ji patiko. Ir štai vyksta jau ketvirtas čempionatas, šį kartą – Pakruojyje“, – pasakojo mažeikiškis.
Klubui atstovavusi Lina Liatukienė, pati sverdama 58,5 kilogramo, 29 kg sveriančią štangą išspaudė 67 kartus. Ir tai buvo geriausias rezultatas tarp moterų. Trečią vietą savo svorio kategorijoje užėmė mažeikiškė Raimonda Butienė.
„Mažeikių švyturio“ komanda triumfavo komandinėse įskaitose tarp jaunių, suaugusiųjų ir veteranų.
Pirmenybių nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo Lukas Jankauskas, Nojus Malukas, Paulius Pocius (geriausias rezultatas tarp jaunių – 80 kg štangą išspaudė 26 kartus), Antanas Micius, B. Milis, Alvydas Kleinovas ir Darius Ereksonas.
Antrąsias vietas užėmė Gvidas Nagaliauskis, Nodaras Kryževičius ir Zigmas Širvinskas, trečias liko Kęstutis Milkintis.
Nugalėtojo titulą iškovojo ir individualiai startavęs mažeikiškis Kęstutis Navickas, 74 kg štangą išspaudęs 39 kartus, jo pasirodymas buvo priskirtas prie geriausių čempionate.
Dabar mažeikiškiai stipruoliai ruošiasi pasaulio klasikinio štangos spaudimo čempionatui, kuris spalio 21–31 d. vyks Vilniuje.
Pasak B. Milio, į šalies rinktinę pakviesti net aštuoni mažeikiškiai.