Iš olimpiados – su nauja ir gera patirtimi

Atminimui gautą knygą „Pinigų istorija“ Senamiesčio pagrindinės mokyklos šeštokai padovanojo skaityklai. Asmeninio albumo nuotr.

Trijų Mažeikių rajono mokyklų komandos dalyvavo antrojoje moksleivių Finansinio raštingumo olimpiadoje, kuri skirta vaikų ir paauglių finansiniam raštingumui ugdyti.

Nors mažeikiškiai prizinių vietų nelaimėjo, įgyta patirtis vaikams buvo didelė nauda ateičiai įgyjant naujų finansinių žinių.

Dalyvavo trys rajono mokyklos


Finansinio raštingumo olimpiadoje dalyvavo trys Mažeikių rajono mokyklos: Senamiesčio ir Kalnėnų pagrindinės bei Sedos Vytauto Mačernio gimnazija.

Savo auklėtinius šeštokus subūrusi į komandą Senamiesčio pagrindinės mokyklos matematikos ir informatikos mokytoja Jurgita Norvilienė pasakojo, kad apie galimybę dalyvauti šioje olimpiadoje sužinojo viename interneto tinklalapyje.
Šiais metais Finansinio raštingumo olimpiadoje galėjo dalyvauti 5–9 klasių mokiniai. Olimpiadoje užsiregistravo daugiau nei 150 komandų iš visos Lietuvos mokyklų. Olimpiada prasidėjo praėjusių metų spalio viduryje, o gruodžio mėnesį paaiškėjo nugalėtojai.

Filmuotos užduotys


Olimpiada vyko trimis etapais, reikėjo atlikti tam tikras užduotis. Pirmajame ir antrajame etape buvo pateiktos pusantros valandos trukmės filmuotos medžiagos, susijusios su finansiniu mokinių, studentų gyvenimu, savo biudžeto planavimu.
Trečiajame etape pateikta kūrybinė užduotis: komandoms reikėjo sugalvoti misiją, pagal ją nufilmuoti situaciją ir pateikti atitinkamas užduotis ar klausimus.

Dirbs kiek kitaip


J. Norvilienės teigimu, Finansinio raštingumo olimpiadoje mokyklos dalyvavo savo iniciatyva.
„Man olimpiada patiko tuo, kad ji orientuota labiau į verslumą, į praktiką. Turėjome progą įvertinti savo jėgas, mūsų vidurkis buvo 8,5 balo – tai visai neblogas rezultatas. Tai skatina teigiamą vaikų požiūrį į mokslą. Vaikams olimpiada patiko, buvo tikrai įdomu“, – pasakojo mokytoja.
Dalyvauti olimpiadoje Senamiesčio pagrindinės mokyklos komanda planuoja ir šiais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto