Iš pasirenkamųjų populiariausias – anglų kalbos egzaminas

Daugiausia rajono abiturientų renkasi keturis egzaminus, nors leidžiama laikyti penkis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Jau paaiškėjo, kokius brandos valstybinius ir mokyklinius egzaminus pasirinko mūsų rajono abiturientai. Po privalomojo lietuvių kalbos egzamino populiariausiųjų penketuke yra anglų kalbos, matematikos, istorijos bei biologijos brandos egzaminai.
Toks pasirinktų egzaminų penketukas buvo ir praėjusiais metais.

Naujovė – geografijos egzaminas

Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad šiemet į egzaminuojamųjų suolus pageidavo sėstis 936 rajono abiturientai – dviem šimtais dvyliktokų mažiau nei praėjusiais metais. Dar 11 abiturientų neleista laikyti egzamino arba jie yra atleisti.
Švietimo skyriaus turimais duomenimis, kitais metais abiturientų sumažės dar šimtu.
Pagal dabar galiojančią tvarką, brandos atestate privalo būti įrašyti dviejų egzaminų pažymiai, iš viso galima laikyti penkis egzaminus.
Brandos atestatui gauti abiturientas turės išlaikyti du egzaminus: vienas iš jų – lietuvių kalbos yra privalomas, kitą galima pasirinkti savo nuožiūra. Egzaminų tipą – valstybinį ar mokyklinį – renkasi pats mokinys.
Švietimo skyriaus duomenimis, daugiausia rajono abiturientų renkasi keturis egzaminus, nors leidžiama laikyti penkis.
Brandos egzaminų organizavimo instrukcijose nėra nieko naujo, išskyrus tai, kad šiemet dvyliktokai gali pasirinkti ir valstybinį geografijos egzaminą: jį laikys 69 abiturientai, vienu mokiniu mažiau pasirinko chemijos egzaminą.

Muzikos ir menų nesirenka

Iš mokyklinių brandos egzaminų po lietuvių kalbos dažniausiai pasirenkamas yra technologijų egzaminas: jis populiariausias Mažeikių politechnikos mokykloje ir jos Viekšnių skyriuje.
Niekas iš abiturientų nesirinko valstybinių vokiečių ir prancūzų kalbos egzaminų, 27 dvyliktokai pasirinko rusų kalbos egzaminą, net 17 iš jų – Sodų vidurinės mokyklos suaugusiųjų klasių mokiniai.
Paskutinėje vietoje – mokykliniai menų ir muzikologijos egzaminai – jų nepanoro rinktis nė vienas mokinys, tik trys abiturientai laikys mokyklinį muzikos egzaminą.
Už abitūros egzaminus, jų eigą, organizavimą rajone atsakinga Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jelena Sutkienė.
Prieš egzaminų sesijos pradžią – kovo 30 dieną abiturientų dar laukia kompiuterinio raštingumo ir kalbų įskaitos.
Pagrindinė brandos egzaminų sesija mūsų rajone prasidės gegužės 19 d. valstybiniu anglų kalbos egzaminu ir tęsis iki birželio 18 dienos (laikomas fizikos egzaminas). Pakartotinė sesija bus vykdoma birželio 19 – liepos 9 dienomis.

Rezultatų reikės palaukti

Pakartotinės sesijos metu egzaminus galės laikyti tik tie kandidatai, kurie dėl pateisinamos priežasties nelaikė jų per valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino pagrindinę sesiją.
Per pagrindinę sesiją neišlaikę lietuvių – gimtosios ar valstybinės – kalbos valstybinio ar mokyklinio egzamino, galės perlaikyti tik mokyklinį egzaminą.
Mokyklinių pagrindinės sesijos brandos egzaminų rezultatai skelbiami per penkias dienas nuo egzamino dienos, gimtųjų kalbų ir valstybinės lietuvių kalbos – per devynias dienas.
Valstybinių brandos egzaminų rezultatai bus skelbiami per tris dienas nuo Valstybinių brandos egzaminų vertinimo komisijos posėdžio, patvirtinusio egzaminų rezultatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto