Iš rinkimų į Prezidentus traukinio iškrito penki pretendentai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penki pretendentai iškrito iš rinkimų į prezidentus kovos taip ir netapę kandidatais, nes jiems nepavyko surinkti reikalingo skaičiaus įstatymų reikalavimus atitinkančių balsų. Kovą tęsia septyni kandidatai.

Iš rinkėjų gavo bilietą į kitą etapą

Pirmąjį išbandymą rinkėjų pasitikėjimu nesunkiai įveikė antros kadencijos siekianti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialdemokratų kandidatas Zigmantas Balčytis, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Ignalinos meras Bronis Ropė, nepriklausomas kandidatas Naglis Puteikis, kuriuos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį įregistravo kandidatais į Prezidentus.
Praėjusį ketvirtadienį VRK kandidatais į prezidentus įregistravo Darbo partijos kandidatą Artūrą Paulauską ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderį Valdemarą Tomaševskį.
Visi jie, kaip reikalauja įstatymai, surinko ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų, suteikiančių jiems bilietą į kitą etapą.

Nesurinko pakankamai parašų

Penkiems pretendentams šios kartelės peržengti nepavyko. Iš Prezidento rinkimų kovos priverstas pasitraukti Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys, surinkęs beveik 20,5 tūkst. parašų, tačiau, dalį jų išbrokavus, pakankamo parašų skaičiaus nebebuvo.
Užtektinai parašų nesurinko ir Prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė, verslininkas Vladas Lašas ir „Dievo pašauktu“ prisistatančio Mindaugo Filipovičiaus kandidatas Jonas Lašinis bei signataras Rolandas Paulauskas.
Jie ne tik negalės toliau tęsti rinkimų kovos, bet ir neatgaus sumokėto 11,5 tūkst. litų rinkimų užstato. Įstatymas numato, kad jis grąžinamas kandidatui, surinkusiam ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių piliečių balsų.
Pirmasis iš rinkimų kovos krito jos net nepradėjęs „tvarkiečių“ kandidatas Rolandas Paksas, kuris, kaip rodė nuomonių apklausos, pagal rinkėjų palaikymą, būtų buvęs stipriausias varžovas Prezidentei D. Grybauskaitei.
Priesaiką sulaužiusiam R. Paksui nebuvo rasta teisinių kelių, kurie leistų jam dalyvauti rinkimuose, todėl jis net nebuvo registruotas pretendentu kandidatuoti į Prezidentus.
Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto