Iš rinkos surenkamas nesaugus aliejus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įmonei „Rudugys“ nurodyta iš rinkos surinkti šalto spaudimo moliūgų aliejų, kuriame nustatyta gerokai daugiau nei leistina vėžį sukeliančių medžiagų.

Kancerogenų kiekis viršijo leistinas normas

Anot Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), „Rudugio“ pagamintame aliejuje benzo(a)pireno (kancerogeninės medžiagos, sukeliančios onkologinius susirgimus) kiekis kelis kartus viršijo didžiausią leistiną koncentraciją.
Be to, nustatyta gerokai daugiau nei leistina poliaromatinių angliavandenilių, taip pat sukeliančių vėžį.
Europos Sąjungos teisės aktuose nurodyta, kad aliejuje didžiausia leidžiama benzo(a)pireno koncentracija yra 2,0 mikrogramų/kg, o 4 poliaromatinių angliavandenilių – 10 mikrogramų/kg. Kauno VMVT atliekant tyrimą, įmonės „Rudugys“ pagamintame aliejuje nustatytas kancerogeno benzo(a)pireno kiekis – 9+/-5 mikrogramų/kg, suma 4 poliaromatinių angliavandenilių – 43+/-13 mikrogramų/kg.

Žaliava iš Bulgarijos

Reaguodama į tyrimo rezultatus, Klaipėdos VMVT nedelsiant patikrino bendrovės „Rudugys“ aliejaus gamybos ir fasavimo cechą Klaipėdoje.
Paaiškėjo, kad nerafinuotam moliūgų aliejui spausti buvo naudojama moliūgų sėklų žaliava iš Bulgarijos, pirkta Lenkijos įmonėje.
„Rudugio“ sandėliuose šio aliejaus nerasta.

Gali grąžinti

Nesaugaus nerafinuoto šalto spaudimo moliūgų aliejaus ženklinimo etiketėje nurodyta išpilstymo data – 2014-09-23, jis tinka vartoti iki 2015-03-23, gamintojas UAB „Rudugys“ (Klaipėda, Danės g. 45). Įmonei nurodyta produktus surinkti iš rinkos.
Vartotojai, įsigiję šios partijos aliejaus, gali grąžinti jį pardavėjams ir atgauti sumokėtus pinigus.
Tai jau trečias atvejis šiais metais, kai nustatoma, kad įmonės „Rudugys“ pagamintas aliejus užterštas benzo(a)pirenu, todėl įmonė įtraukta į nepatikimų maisto tvarkymo subjektų sąrašą. Prieš tiekiant aliejų rinkai, įmonei rekomenduota atlikti produkto laboratorinius tyrimus, taip pat peržiūrėti technologinius gamybos procesus.

4 Atsakymai į “Iš rinkos surenkamas nesaugus aliejus”

 1. o parašė:

  Per koki prekybos tinkla jis buvo platinamas? kokia jo etikete?

 2. Jonas parašė:

  Ponia redaktore, pasiaiskinkit zmonems, kodel neparaset, koks tai aliejus, kurio negalima vartot, kuri galima grazinti. Kiek gavot is Rudugio, kad taip abstrakciai paleistumet tokia “anti“? Atsiprasykit zmoniu! Pati vaikstot po Mazeikius , kaip pazvelgsit zmonems i akis?

 3. sudlairasti, parašė:

  jei rasai, tai parasyk, o ne zmones balamutyk!

 4. skaitytoja parašė:

  o tai kodėl nerodoma etiketė,gal aš dar jo turiu namuose nesunaudoto. Kokia čia paslaptis. jei žinočiau pilčiau lauk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto