Iš Rygos – su sidabro medaliu

Joną Šopą ir mokytoją Jūratę Terasienę lydi antrosios vietos. Asmeninio albumo nuotr.

Sodų vidurinės mokyklos aštuntos klasės mokinys Jonas Šopa ir jo mokytoja Jūratė Terasienė iš Rygoje vykusios tarptautinės mokinių muzikos olimpiados grįžo su sidabro medaliu. Tarp olimpiadoje dalyvavusių šešių šalių atstovų, mažeikiškiams tai gana aukštas įvertinimas.

Dalyvavo atstovai iš šešių šalių

Į Rygoje vykusią tarptautinę mokinių muzikos olimpiadą Jonas pateko Klaipėdos universitete vykusioje III Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje savo amžiaus kategorijoje laimėjęs antrąją vietą. Į  Rygos muzikos akademijoje vykusią olimpiadą susirinko moksleiviai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos ir Slovėnijos.
Jonas dalyvavo savo amžiaus – jaunesniųjų olimpiadininkų grupėje, užduotis sudarė muzikos žinių patikrinimas, muzikos rašto skaitymas, dainavimas ir kompozicijos atlikimas.

Jaudinosi dvigubai

Jono mokytoja J. Terasienė pasakojo, kad olimpiadoje jiems nebuvo lengva, nes susirinko tikrai stiprūs konkurentai, užduotys taip pat buvo ne iš lengvųjų.
„Savo davė ir tai, kad viskas vyko anglų kalba, tik testas buvo išverstas į lietuvių kalbą ir dainavo taip pat lietuviškai. Bet su viskuo susitvarkėme. Lietuvių liaudies dainą dainavome dviese, tad jaudinausi dvigubai – ir dėl Jono, ir dėl savęs“, – atviravo pedagogė.
Olimpiados dalyvių pasirodymus vertino griežta profesūros komisija, dalyvavo nemažai kompozitorių iš Latvijos.

Jonas ir jo mokytoja Jūratė Terasienė (centre) su draugėmis iš Lietuvos. Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvius gyrė

Mažeikiškiai taip pat dalyvavo ir rodant nacionalines programas. Jiems teko prisijungti prie lietuvių iš kitų miestų. Šių programų laikas nebuvo ribojamas, bendrą mūsiškių programą sudarė dvi improvizuotos lietuvių liaudies dainos.
„Su kitais olimpiados dalyviais iš Lietuvos susirašinėjome iš anksto, žinojome, ką reikia bendram pasirodymui išmokti. Iš audringų plojimų ir pagyrimų po pasirodymo supratome, kad lietuvių programa visiems patiko“, – svarstė J. Terasienė.

2 Atsakymai į “Iš Rygos – su sidabro medaliu”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Pats laikas usus nusiskust ir sukuosena susitvarkyt!:)

  2. Simona parašė:

    Šaunuolis Jonas ir jo mokytoja! Sveikiname!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto