Iš Sankt Peterburgo mažeikiškės grįžo su pergale

Nuotrauka iš A. Dargio asmeninio archyvo

[nggallery id=322 template=caption]„Sekmadienio“ studijos vadovo Antano Dargio mokinės Gintarė Korsakaitė ir Agnė  Michalenkovaitė iš Sankt Peterburge vykusio tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso grįžo su apdovanojimais ir pasiūlymais dalyvauti kitų šalių organizuojamuose konkursuose.

Iki „Gran prix“ – vienas balsas

Sankt Peterburge vykusiame konkurse „Kelias į žvaigždes“ dalyvavo net 150 atlikėjų iš vienuolikos šalių. Lietuvai atstovavo tik A. Dargio auklėtinės, joms teko varžytis su dainininkais iš Rusijos, Bulgarijos, Italijos, Portugalijos, Vokietijos ir kitų šalių.
Konkurso dalyviai rungėsi dviejose kategorijose – solo atlikėjų ir ansamblių. Solistų ir ansamblių pasirodymus vertino vienuolikos asmenų komisija – po vieną iš kiekvienos šalies dalyvės.
G. Korsakaitei nedaug pritrūko iki didžiojo prizo.
„Kadangi Gintarė ir atlikėjas iš Gruzijos surinko vienodą balų skaičių, komisija nutarė balsuoti dar kartą. Mums iki Gran prix pritrūko vieno komisijos nario balso“, – pasakojo A. Dargis, kuris neslėpė įtariantis, kad lemiamą balsą konkurentui atidavė vertinimo komisijos narys iš… Lietuvos.
Gintarės ir Agnės duetas pirmąją vietą pelnė savo amžiaus grupėje – tarp 18–23 metų atlikėjų.

Kvietė dėstytojauti ir vertinti

Abi mažeikiškės buvo apdovanotos piniginiais prizais ir sulaukė kvietimų dalyvauti kitose šalyse vyksiančiuose konkursuose. „Estai net pasiūlė pakoreguoti konkurso nuostatus – pratęsti amžiaus cenzą iki 22 metų, kad tik mūsų duetas galėtų vykti ir, kaip jie patys sakė, papuošti festivalį“, – mokinių sėkme didžiavosi vadovas.
A. Dargis taip pat sulaukė kvietimo vesti seminarus, padirbėti su jaunaisiais dainininkais. Mažeikiškis pedagogas yra pakviestas ir į vieno tarptautinio festivalio žiuri. „Ir ten vedžiau neoficialius seminarus. Tai vieni, tai kiti vis klausinėjo: kaip jūs pasiekėte tokių rezultatų. Aš atsakydavau – tik ilgo ir kruopštaus darbo dėka. Ir jums tą patį galiu pasakyti – visa tai, kas dabar vyksta, yra šešerių metų darbo rezultatas“, – apibendrino muzikos pedagogas.

Artėja „kritinis“ amžius

Mažeikiškiai džiaugėsi galėdami namo parvežti gerą žinią. Jie parašė projektą ir tikisi, kad gaus pinigų, kurie nors iš dalies atlygintų kelionės ir kitas išlaidas. Dainininkėms skirtos piniginės premijos kol kas padengia mažiau nei pusę.
Ir vis tik vadovas labiausiai jaudinasi ne dėl finansų, o dėl to, kad auklėtinės jau pasiekė ar tuoj pasieks tokią amžiaus ribą, kai nebegalės dalyvauti jaunųjų atlikėjų konkursuose.
Gintarė – aštuoniolikmetė Gabijos gimnazijos abiturientė, ketinanti studijuoti medicinos mokslus. „Nors kartkartėmis kalba ir apie muzikos studijas“, – patikslino A. Dargis.
Dvidešimt vienerių metų Agnė studijuoja Šiauliuose, ruošiasi tapti pedagoge.
„Gintarei lenkai siūlė šią vasarą atvykti į jų šalyje organizuojamą suaugusiųjų festivalį, dainuoti su orkestru. Viskas lyg ir gerai, bet suaugusiųjų konkursuose – kiti reikalavimai, kitas lygis, kita konkurencija. Merginoms dar trūksta brandos, gyvenimiškos patirties. Ir per „Eurovizijos“ atranką komisijos nariai sakė: „Viskas puiku, bet reikia suaugti“, – kalbėjo „Sekmadienio“ studijos vadovas.
A. Dargis neslepia, kad norinčių dainuoti jaunų mažeikiškių visada yra, pakanka jų ir dabar. Ir prisipažįsta: maloniausias dalykas mokytojui yra jo mokinių sėkmė. Tai, ką patiri panašiuose konkursuose, atperka ilgų darbo metų pastangas ir sunkumus.

One Reply to “Iš Sankt Peterburgo mažeikiškės grįžo su pergale”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Saunus Vadovas A.Dargis,kuris paruose Lietuvai ne viena garsia zvaigzdute.Aciu jam .Stiprybes ir nauju talentu is Mazeikiu .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto