Iš varžybų – su skirtingomis nuotaikomis

Geras pasirodymas Mažeikių ekipai komandinėje įskaitoje lėmė antrąją vietą. Nuotrauka iš klubo archyvo

Skirtingai nusiteikę iš dviejų šalies čempionatų grįžo jėgos sportu užsiimantys mažeikiškiai.
Tik patirties trūkumas neleido mūsų atstovei tapti jaunių jėgos trikovės šalies čempione. Rankų lenkikai šalies suaugusiųjų pirmenybėse užėmė komandinę antrąją vietą.

Pritrūko patirties

Mažeikiuose vyko Lietuvos jaunių jėgos trikovės čempionatas, kuriame iš šeimininkų dalyvavo tik viena atstovė – labiau štangos spaudimo rungtyse rajonui atstovaujanti Roberta Narmontaitė, kuri jėgos trikovės pirmenybėse su specialia apranga dalyvavo pirmą kartą.
Mažeikiškė varžėsi svorio kategorijoje iki 63 kilogramų, jai konkurenciją sudarė dar keturios sportininkės. Mūsų rajono atstovė pritūpė su 85 kilogramus sveriančia štanga, išspaudė 72,5 kilogramo ir atkėlė 115 kilogramų sveriančią štangą. Iš viso vienintelė mūsų sportininkė surinko 272,5 kilogramo ir užėmė antrąją vietą. Tokią pat kilogramų sumą surinko ir šalies čempione tapusi alytiškė Dovilė Brusokaitė, tačiau ji buvo lengvesnė už mūsų sportininkę.
„Norint laimėti šalies čempionės titulą Robertai reikėjo atkelti 117,5 kilogramo sveriančią štangą, tokį svorį ji ir užsiregistravo paskutiniame bandyme. Ir bandymą ji atliko labai gerai, teisėjai nurodė padėti štangą, o atletė ją paprasčiausiai paleido iš rankų, nenulydėjo, ir bandymas buvo neįskaitytas. Vienu žodžiu, pritrūko patirties“, – apgailestavo dėl praleistos galimybės sportininkę ruošęs treneris Benjaminas Milis.

Rankų lenkikai liko antri

Vilniuje vyko šalies neįgaliųjų, suaugusiųjų ir veteranų rankų lenkimo čempionatas, kuriame varžėsi sportininkai iš dešimties rajonų. Mažeikiams atstovavo dvidešimt sportininkų, didžioji dalis jų jaunimo pirmenybėse tapo nugalėtojais ir buvo nutarę rimtai pasigalynėti su vyrais. Jaunųjų sportininkų pasirodymas pavyko – iškovoti devyni aukso, vienuolika sidabro ir keturi bronzos apdovanojimai. Geras pasirodymas lėmė antrąją komandinę vietą – nusileista gausesnei Klaipėdos komandai.
Šalies čempionais savo svorio kategorijose tapo: tarp neįgaliųjų Marius Urbonas, lenkiant kaire ranka, dviem aukso medaliais moterų grupėje įvertinta Eglė Pociūtė, tarp vyrų šalies čempionais tapo Elvinas Videikis, Arvydas Remutis, Aivaras Garalis, Linas Buivydas, tarp veteranų – Benjaminas Milis ir Giedrius Gudas.
„Noriu pažymėti ir Gintautą Mickevičių, kuris lengviausioje svorio kategorijoje iškovojo du sidabro medalius, du tokios pat spalvos apdovanojimus neįgaliųjų grupėje pelnė Virginija Kriaučiūnaitė. Visi sportininkai stengėsi, kovojo, viską darė dėl komandinės antrosios vietos, tad turime šaunų jaunimą“, – apibendrino komandos vadovas.
Gegužės dvidešimtąją štangos spaudimo veteranai tradiciškai renkasi į šalies čempionatą Mažeikiuose, o po mėnesio didelis būrys mūsų miesto atstovų vyks į Lietuvos štangos spaudimo be specialios aprangos čempionatą Jonavoje.