Iš Vokietijos grįžo su geriausiais įspūdžiais

Pasivaikščiojimas Šiaurės jūros pakrante. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kovo pabaigoje aštuoniolika Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokinių ir mokytojos Rasa Dambrauskienė bei Tatjana Saračinskienė svečiavosi Mettingeno mieste, Vokietijoje.
Į Vokietiją sediškiai išvyko pagal ketvirtus metus besitęsiančią mainų programą tarp Sedos Vytauto Mačernio ir Mettingeno kardinolo von Galeno gimnazijų.
Vykdant šią programą, kuriami bendri kultūriniai projektai, domimasi švietimo sistemų skirtumais. Tiek vokiečių vaikai, atvykę į Sedą, tiek sediškiai Mettingene gyvena šeimose. Anot Vytauto Mačernio gimnazijos direktorės Genoveitos Gricienės, jau vien tokios gyvenimo sąlygos – labai didelė patirtis.
Viešnagės Vokietijoje metu Sedos moksleiviai susipažino su kitokia kultūra, su kitokia mokymosi sistema. Mokiniai apžiūrėjo ne tik Mettingeno miestą, kuriame gyveno, bet lankėsi ir kituose Vokietijos miestuose: Miunsteryje, Osnabriuke, Vesterkapelyje, Dortmunde. Gilų įspūdį paliko Vokietijos muziejai, bažnyčios, Osnabriuko zoologijos sodas, sala Šiaurės jūroje.
Šeimos, kuriose gyveno sediškiai, juos šiltai sutiko ir nuoširdžiai rūpinosi. Moksleiviai gimnazijoje bendravo angliškai, o šeimose – vokiečių arba anglų kalba. Sediškiai dalyvavo pamokose, kurios truko 90 minučių.
Šeštadienio vakarą Biurger centre vyko atviros scenos vakaras. Programoje dalyvaujantys vokiečių mokiniai dainavo anglišką „Rolling in the deep“, o svečiai lietuviškai užtraukė dainas „Trys milijonai“ ir „Gera“.
Lietuvaičiai Vokietijoje mėgavosi šiltu oru, kurio temperatūra ten siekė net 20 laipsnių.
Pasak grįžusių iš kelionės sediškių, buvo labai sunku išsiskirti ir vykti namo, nes vaikai labai susibičiuliavo su savo bendraamžiais ir jų šeimomis.

Osnabriuko miesto zoologijos sode. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Iškyla su dviračiais. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto