Įsibėgėjusi renovacija verčia greičiau suktis ir statybos inspektorius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nors metai dar tik įpusėjo, savivaldybių administracijos jau išdavė 517 leidimų renovuoti daugiabučius namus – ne ką mažiau negu per visus 2014 metus (546).

Daugiausia darbo –  Kauno, Utenos ir Klaipėdos skyriams

Nors ir pernai, ir šiemet per pirmąjį pusmetį statybos inspektoriai patikrino apie 70 proc. visų modernizuojamų namų, prie kurių triūsia statybininkai, šiais metais jiems teko aplankyti dvigubai daugiau statybviečių. Beveik tiek pat padaugėjo ir statybos užbaigimo procedūrų – per 2014 m. pirmąjį pusmetį surašyta 70 atnaujintų namų statybos užbaigimo aktų, šiemet – 132.
Daugiausia darbo šiuo metu turi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) Kauno, Utenos ir Klaipėdos skyriai, nes jų prižiūrimose teritorijose yra daugiausia modernizuojamų namų, kuriuose vykdomi statybos darbai, – atitinkamai 94, 92 ir 87.

Sustiprinus priežiūrą, pažeidimų mažėja

Statybos valstybinės priežiūros pareigūnai per mėnesį patikrina apie 60–70 atnaujinamų daugiabučių. Gerokai sustiprinus renovacijos darbų priežiūrą, pažeidimų mažėja. Pavyzdžiui, birželį patikrinus 78 modernizuojamus daugiabučius, nustatytų pažeidimų skaičius nesiekė ir dešimties. Vilniuje statybos inspektoriai surašė du administracinio teisės pažeidimo protokolus – vienam rangovui ir vienam statytojui. Rangovas stogo įrengimo darbus vykdė ne pagal projekte nurodytą technologiją, taip pat neturėjo visų privalomų dokumentų, projekto sprendinių pakeitimų nefiksavo statybos darbų žurnale. Statytojas bus nubaustas už tai, kad nepranešė VTPSI apie rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą.
Dar penkiems statybos dalyviams Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje inspektoriai pateikė privalomuosius nurodymus pašalinti nustatytus konkrečius trūkumus.

One Reply to “Įsibėgėjusi renovacija verčia greičiau suktis ir statybos inspektorius”

  1. antuonis parašė:

    Mums ne greičio reikia, bet kokybiškos renovacijoc! Ir taip jau paliekama daug broko! Bet kada taisys paliktus brokus? Mes juk laukiame. Kur reimia kreiptis šiuo klausimu. Burkimės visi ir bandykime viską viešinti ir spręsti kartu. Reikia užkirsti pagaliau kelią korupcijai ir grobstymui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto